Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat telepitsek?

Milyen halat telepitsek?

Figyelt kérdés
Van a kert végében egy kanális(csatorna) eléggé ki van apadva de úgy döntöttem kiásom egy darabon.Minimum 30 cm víz mindig lesz benne max egy méter.Milyen halat rakhatnék bele ami elviseli az iszapos sekély melegvizet nyáron esetleg a szenyezett vízre sem alergiás ha véletlen VALAKI BELENYOMATNÁ AZ EMÉSZTŐ TARTALMÁT.Nem lenne állandóan szenyezett persze de elölfordul néha.Készitek rá 2 zsilipet hogy legyen ami bent tartja a halakat és igy a vizszintet is tudom szabályozni(a szabályzásból nem lesz gond mert fel van telve teljesen csak akkor van benne víz ha árad vagy ha kiásom a medret).Olyan halfaj kéne ami elég sztapabiró és jól tenyészthető és jól növekszik én a pontyra gondoltam ha az nem bírja akkor törpe harcsa bár az nem fejlődik valami nagyon és kiirt minden mást.A vizet levegőzetenén egy kis 650 L/h teljesitményű vízpumpán keresztül ami 90 cm magasra birja nyomni szerintem ez a zuhanó viztömeg elég oxigént biztositana szűkebb napokonn is és esztétikus lenne kis szökőkútként.
2009. okt. 6. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem próbálkozz olyan halakkal, amik neked bejönnek. aztán majd kiderül, hogy melyik marad meg tutira.


A harcsafélék biztosan megmaradnak, de a pontyfélék és egyéb halak is igen nagy számmal élhetnek benne minden gond nélkül.

2009. okt. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Salx Narval ***** válasza:
78%
Hát én azért bevizsgáltatnám a vizet, mielőtt bármit is csinálnék.Ki tudja, menyire vegyszeres,koszos, vagy egyáltalán mit engednek bele mások.
2009. okt. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Ha nem is halak miatt,Legalább magad miatt gondold át.Te egy "pöcegödörben" ásnál?Meg túrkálnál ha a vízpumpával vagy valamivel gond lenne?Szoval,lehet hogy nem csak a halak egészségének nem tenne jót,hanem a tiednek sem.Én inkább ásnék máshol egy gödröt,fólia,és megépítheted a saját kerti tavacskádat.Üdv Lucky.
2009. okt. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért nem egy pöcegödör messze áll tőle mért te a dunai halat megeszed?Tudod menyi szenvitet nyomatnak abba bele és azt tudod hogy egy halastóba évente menyi baromfi trágyát süllyesztnek el ahol ipari méretben tenyésztik a halakat elárulom 4-5 traktorral belenyomnak ez segiti a növényi élet fejlődését mivel sok benne a foszfor és a nitrogén.A növényeket meg kizabálják a halak.Azonfelül egy nádas az egész,körül minden ahová rakni szeretném a halat a nádas pedig tisztitsa a vizet legalábbis a nádgyökéren lévő mikroorganizmusok biztosan ezt hivják természetes viztisztításnak.Tehát max iszapízű lesz a hal legrosszabb esetben de igyekszem minél tisztánná tenni a vizet a zsilipbe épitek egy átteresztő részt ahol faszénnel teli zsákokon folyatom keresztül a beáramló vizet.A faszén csodálatos anyag tisztitsa a beleket és az alkoholt is igy készül a vodka és kiválóan javítja a talajt ami +50%-os termést eredményez de a japánok használják szenyviz tisztitásra persze nem ipari méretben de itt sem ipari méretű a szenny.Tehát csak egy olyan hal kell ami elviseli ha estleg tényleg toxikusabbá válik a víz egy rövid időre.
2009. okt. 8. 07:38
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Aranykárász, ezüstkárász nagyon bírja. Oxigénhiányos vízben is sokáig bírják, és a kicsi vizet sem vetik meg, mivel alapból mocsaras hínáros területeken éltek. Sügér is strapabíró, igénytelenebb fajta. A naphal a sügérhez hasonló igényekkel bír. Most ezekre gondoltam így hirtelen.
2009. okt. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Kedves kérdező: Ezt neked kell tudnod,hiszen te látod, te élsz ott.Csak azt nem értem, ha ennyi munkát és időt rá kívánsz szánni, miért akkora gond a bevizsgáltatás.Na mindegy.Igen, mi is természetkedvelő emberek vagyunk és ismerjük a nádas tisztító munkáját is és aktív szenet is használunk, ha kell.Itt viszont szeretném felhívni a figyelmedet arra, hogy a faszenet időnként cserélni kell, azt ,hogy mennyi ez az idő, az a méreganyagoktól függ.Lehet 1- de akár 3- hónap is.A szén egy ideig megköti a mérgeket, majd telítőik és utána visszamosódik a vízbe a méreg.Ha tudtad akkor OK.Én javasolnék még egy sóderágyat is a medence fenekére, úgy 10 cm vastag, folyami sódert.Én a helyedben elsőként vad halakkal próbálkoznék,törpeharcsa,apró keszegek,kárász stb.Ha ezek átéltek egy telet és egy nyarat, akkor jöhetnek az aranyhalak. Azét tartanám fontosnak a víz bevizsgáltatását, mert, ha megfelelő lenne a minősége, akkor átfolyó rendszerben lehetne használni és mindig friss víz lenne a halaknak.A tavacska legalább 1m mély legyen szerintem,( a téli hónapok miatt).Jó munkát kívánok neked.Tehetnél fel képet,ha elkészültél,biztos nagyon szép lesz.SN.
2009. okt. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hiába vizsgáltatnám be ha egyszer belenyom valaki egy kis szennyet akkor már más a helyzet de azt hiszem pontyal inditok az elég jól kéne hogy bírja mert azt olvastam róla hogy a szenyviztisztitó telepek utolsó szakaszában is tenyészthető csak nem lehet túl kellemes az ize.Viszont olyan kell ami birja az áttmeneti szennyet és szerinte a ponty ilyen a törpeharcsa meg tuti mivel informálódtam amig iszap van nem pusztul ki még viz sem kell neki az életben maradáshoz elég egy kis iszap a haver tavasszal nyomott párat a kacsaúsztatóba és ősszel mikor kidöntötték még élt benne egy pedig ott nics kimondott táplálék sőtt gyakran tül sok viz sem de még a kacsákkal is meg kellet küzdenie.A faszenet meg tudom cserélni kell hisz minden szűrő eltömődik egyszer de utána jó lesz a virágos kertre.
2009. okt. 9. 21:09
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Én azért nem akartam a pontyot javasolni,mert nagyon turkál és ha nincs sóder az alján, akkor semmit nem fogsz látni, az iszaptól.Amúgy jó választás lenne.Jó munkát.SN.
2009. okt. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!