Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fedett akvárium vagy a nyitott...

Fedett akvárium vagy a nyitott a jobb?

Figyelt kérdés

Jelenleg fekete műanyag tetőm van de nem szeretem. Sötét, növényeknek gyenge a világítása mindig le kell venni ha bármit akar kezdeni az akváriumban (takarítás főként).

Az üveg tetőnek talán csak az esetleges vízkövesedést mondanám negatívumnak. Megfigyeltem, hogy amikor nincs rajta a műanyag tető az aksin sokkal világosabb és természetesebb ezért foglalkoztat a kérdés. Egyetlen aggodalmam a halak kiugrálása.


2013. jún. 3. 15:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát igen, pont e miatt nyitott nekem is, de ugrott már ki halam. Hát van amelyiknek fedni kell. Mondjuk az üvegtető sem jobb, mert esik az eső alatta, a pára nem száll ki.


Hát ő én kreáltam mindenféle tetőket a szökős halak tetejére, olyat, hogy pl 3darabból van. Középen egy üveglap, képtoldalt rács, vagy műanyag lapok amire fúrtam vagy 50 lyukat. Így szellőzni is tud, meg lámpát is olyat teszek rá, amilyet akarok. És mivel több darabból van a tető, nem kell mindet kinyitogatni. Ha etetsz, vagy porszívózól, elég csak az egy harmadát leszedni.

2013. jún. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ebbe az RC garnélák nem ugranak sehova:

[link]

Ebből kimászik a géb, azért kellett rá tető:

[link]

Ebből a muréna lógna meg, lehet a közepére izzót tenni: [link]

Ebből a tengeriből nem ugranak ki a halak, egy fél üveglap van rajta, amivel a lámpát védem, hogy ne legyen sós: [link]

Ebből már ugrott ki halam, ere kellett volna egy üveglapot vágatnom, de most már mindegy, aki most benne van az nem ugrál: [link]

2013. jún. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Tíz évig tartottunk díszhalakat, nekünk üvegtetőnk volt. Persze, kell tisztítani, de szerintem a haltartásnak ezzel a részével van a legkevesebb macera. Nem volt vele gond.
2013. jún. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Persze kell, hogy tudjon szellőzni. (utolsó voltam)
2013. jún. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
De egyébként nekem van egy olyan dilim, hogy szeretem látni a víz tetejét. Ami nagyon le van csukva és tele van vízzel az olyan mintha nem is lenne benne víz. Én mindig akarom látni hogy hullámzik. Nekem ez ilyen tó feeling.
2013. jún. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Pendulum92 ***** válasza:

Igaz, hogy le kell venni, de én hetente 1x mászkálok az akváriumban, igyekszem mindent megcsinálni egyszerre, így nem kell állandóan levenni.

A sötétségről meg annyit, hogy lehet bővíteni a világítást.


Én a fedetlen akváriumba azt utáltam, hogy nagyon erősen párolgott a víz belőle.

Meg nekem az üvegtetős, armatúrás verzió egyszerűen nem is tetszik. Pluszba nem szeretem, ha a szemembe világít a fény, mikor nézem az akváriumot.

2013. jún. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Van búrája a lámpának, nem világít a szemembe. Párolgásnál meg néha arra sétálok, beöntök egy tál vizet, az már felér egy negyed vízcserével.
2013. jún. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha az üveg tetőnél a tili tolis műanyag sínesre gondolsz ami két részből áll akkor az egy átok, a legrosszabb halas ismerősömnek se kívánom.


Annyi hátránya van a műanyag tetővel szemben hogy egy A4-es lapra nem férne ki, vagy nyitott, vagy fedéllel zárt.


Párat felsorolok, de csak töredékét nem akarok oldalakat írni.

80 centis hossznál már belóghat rendesen a közepe, átlag a sinek miatt vékony az üveg, ha a halak fröcskölnek kétnaponta kellene takarítani a vízkövet cefet ronda vízkövesen, nem egyszerű manőver kivenni sínestől a két üveglapot letakarítani majd visszatenni, a vízköves üveg csökkenti a lámpa fényerejét, a hátsó fél üveget elég nehéz elmozdítani ha szűrőtakarítás van, az első üveget két kézzel, két gombbal kell hátra tolni, majd haltáp megfog, beleszór, letesz, mer két kézzel kell visszatolni különben szorul, és mire letetted a haltápot szétfröcsköltek a halak, kikopik a sin szorul az üveg, soroljam még?

2013. jún. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Pendulum92 ***** válasza:
Mindkettőnek is van előnye és hátránya is, a kérdezőnek kell eldönteni, ő melyiket kultiválja.
2013. jún. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Mr Uranium válasza:

Én nem ajánlanám az üvegtetőt: áttetsző ezért a halaid nem látják: egy ugrás , *dsh*, a halad ájultan esik vissza a vízve.

Ha melegvizűakváriumot ( 20-30°C ) üzemeksz akkor az üvegházhatás miatt kevesebbet kell melegíteni: alacsonyabb villany számla :-D

2013. jún. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!