Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy szárazföldi/mocsári...

Pendulum92 kérdése:

Egy szárazföldi/mocsári növény képes lehet felvenni azokat az anyagokat, amiket alapból vízcsere útján "kezelünk"?

Figyelt kérdés

Ugye a vízcserekor kicsit felhígítjuk az akváriumban le nem bomló( vagy csak lassan) anyagokat. Mint a nitrát, foszfor, stb. Viszont ezek az anyagok a növények számára hasznos tápanyagok.

Egy külső szűrőbe telepített(házi, nyitott tetejű, hátsópolcos), gyors növekedésű szárazföldi- vagy mocsári növény képes lenne felvenni ezeket az anyagokat részben/egészben?


Vannak ilyen tesztek? Persze olyanra gondolok, aki nitráttesztekkel alátámasztottan tudna nekem választ adni a kérdésre.


Mellesleg annyira tetszik az ötlet esztétikai szempontból is, hogy ha még nem is pótolja a vízcserét, akkor is szeretnék tenni növényt a külsőbe.

(a növény gyökerei a baktériumok számára hasznos felületet is jelenthetne-[mikroszkópikus gyökérszőrőkből rengeteg van])



2013. jún. 3. 18:54
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:

Platypus felvetése teljesen jogos.


De mi van akkor ha példa ezek a növények [link] akvárium vizel nevelkednek, és a kálium, foszfor+ micro lombtrágya formában kerül rájuk.


Fóliában is így működik a dolog, halak alól kivezetik a vizet, majd lombtrágya formában kapnak plusz elemeket a növények, és visszavezetik alájuk.


Tehát nem feltétlen kell vízi növényben gondolkodnod bármilyen futós intenzív növekedésű növény jó, és lomb trágyázni is lehet, kézi pumpás permetezővel, akár profitoval is, max 0.5-0.1 % töménységben hetente, de bármilyen nitrát mentes kertészeti tápoldat jó, ha el tudod különíteni az akvárium víztől a levél felületet.


Van a képen egy ion cserélt palack, abba egy futós növény akvárium vízben, láttad volna két napja mikor beletettem mekkora volt.

2013. jún. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 A kérdező kommentje:
Először vízi hortenziával kezdem, mert az esztétika is szempont, és nagyon tetszik ez a növény.
2013. jún. 4. 11:49
 33/49 A kérdező kommentje:
Amúgy egy szárazföldi növény hosszú távon nem rohad ki, ha gyökere a víz alatt van? Ha a szobanövényt, vagy a kerti növényeket túlöntözöm, kirohad.
2013. jún. 4. 12:00
 34/49 A kérdező kommentje:

Na jó, a kerti nem, mivel ott egyből leszivárog a víz. De például egy belvizes területen lévő tegyük fel fokhagyma úgy kirohad, mint a pinty.


Mind1, tesztként rakok egy valamilyen szárazföldit is a mocsári mellé.

2013. jún. 4. 12:14
 35/49 anonim ***** válasza:

Rajzoltam neked egy szépet :D

[link]


Instrukció:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=FHBhy..

2013. jún. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:

Bocs lehet kicsit túl bonyolítottam a dolgot, most is a fólia sátorból jövök.


A teljesség igénye nélkül 3 növénytípus van determinált, feldeterminált, folytonos növekedésű, ebből a háromból a folytonos alkalmas hidrokultúrás termesztésre de abból is csak a kimondottan erre alkalmasak F1 jelölésű hibridek.


A gyökérzöldségek java nem alkalmas ilyen termesztésre, főként a vöröshagyma, fokhagyma.

Dísznövényeknél szintén a gumós, hagymás, növények alkalmatlanok. A berothadás fő oka belvizes területeken a földben keletkező oxigén hiány, és a talaj rothadása a szellőzés hiánya miatt.


Vázába amit beteszel és gyökeret ereszt az a növény jó, átlag ismérve a hosszú szár és az egyszikű növényekre jellemző kevés elágazás a tövön.

Az akvárium vízben van elég oxigén, így a rothadás nem jellemző, de példa muskátli, vinka, alkalmatlan vízben gyökeresztésre.


Tehát olyan növény nyerő ami nem determinált (leterem és tönkre megy)


Neked annyi a lényeg hogy intenzív növekedésű legyen.


De ha úgy ahogy én szoktam belógatsz egy carma F1 fehér hidrokultúrás paprikát a gyökerénél akvárium vízbe és néha lomb trágyázod, akkor lesz egy 4 méteres paprikád pár hónap alatt kb 60 darab paprikával, csak pilács kell neki, vagy ablakhoz vezetni, és az kipucolja egy 200 literes akva nitrátját.


Bocs ha túlragoztam:)

2013. jún. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
"belógatsz egy carma F1 fehér hidrokultúrás paprikát" én többek között ebből is élek, neked csak felvetettem hogy kb így működik a dolog.
2013. jún. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 A kérdező kommentje:

Hát, ilyeneket, mint ez az F1 paprika, nem hiszem hogy be tudnék szerezni :D


Valami tényleg egyszerű faj kéne.

2013. jún. 4. 19:19
 39/49 A kérdező kommentje:
(Ha a vízi hortenzia nem jönne be)
2013. jún. 4. 19:20
 40/49 Platypus ***** válasza:
Vízipálma, szerencsebambusz, szobai futóka, csokrosinda, díszcsalán, szobai futóka ...stb. Ezek mind kommersz virágbolti gazok.
2013. jún. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!