Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy szárazföldi/mocsári...

Pendulum92 kérdése:

Egy szárazföldi/mocsári növény képes lehet felvenni azokat az anyagokat, amiket alapból vízcsere útján "kezelünk"?

Figyelt kérdés

Ugye a vízcserekor kicsit felhígítjuk az akváriumban le nem bomló( vagy csak lassan) anyagokat. Mint a nitrát, foszfor, stb. Viszont ezek az anyagok a növények számára hasznos tápanyagok.

Egy külső szűrőbe telepített(házi, nyitott tetejű, hátsópolcos), gyors növekedésű szárazföldi- vagy mocsári növény képes lenne felvenni ezeket az anyagokat részben/egészben?


Vannak ilyen tesztek? Persze olyanra gondolok, aki nitráttesztekkel alátámasztottan tudna nekem választ adni a kérdésre.


Mellesleg annyira tetszik az ötlet esztétikai szempontból is, hogy ha még nem is pótolja a vízcserét, akkor is szeretnék tenni növényt a külsőbe.

(a növény gyökerei a baktériumok számára hasznos felületet is jelenthetne-[mikroszkópikus gyökérszőrőkből rengeteg van])



2013. jún. 3. 18:54
1 2 3 4 5
 41/49 Platypus ***** válasza:

Írni azt szokás szerint nem tudok...


Még pár: Vitorlavirág, nyíllevél, pletykafélék, rákvirág.

2013. jún. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
Trombitafolyondár van az ioncserélt flakonban, sajna a dísznövényekhez nem értek igazán, az a feleségem asztala, de akkora infót kell fejben tartani a primőrhöz hogy nem is nagyon akarok érteni a fajtákhoz. Én inkább paprika, paradicsom,uborka, burgonya, stb, szántóföldi, és növényházas hajtatásban vagyok otthon.
2013. jún. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 A kérdező kommentje:

Na, a vitorlavirág lesz az alany, ha a vízi hortenzia nem jönne be.

Dekoratív, ha virágzik sok tápanyagot igényel, vízkultúrában is simán lehet nevelni. Nem is kell több :D

2013. jún. 5. 08:42
 44/49 anonim ***** válasza:

Süllőhínár szerintetek nem jó? Ennek sok fény kell:

[link]

Most hoztam, kicsit le van még kókadva.


Emers növesztve ilyenek a levelei:

[link]


Víz alatt növesztve meg ilyenek lennének:

[link]


Víz fölött növesztve szerintem szép mintája van.

2013. jún. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 A kérdező kommentje:
Szerintem tökéletes, ha tudsz neki elég fényt biztosítani.
2013. jún. 5. 22:55
 46/49 anonim ***** válasza:

Reméljük, de majd kiderül. Ilyen növényem még sosem volt.

Mára kicsit följebb emelkedett:

[link]

2013. jún. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 A kérdező kommentje:
Tök jól néz ki, még dísznövénynek is elmenne :D
2013. jún. 6. 17:31
 48/49 anonim ***** válasza:
Ez a süllőhínár cefet jól mutat, érdekes hogy víz alatt menyivel másabb.
2013. jún. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 A kérdező kommentje:

Majd várjuk a tapasztalatokat, hogy gyorsan nő-e víz fölött nevelve. ;)


Én meg akkor majd elkezdem a nitrát, keménység, ph méregetést hetente. Ha sikerül stabilan tartani mindhármat(nitrátot minél alacsonyabban), akkor lehetséges, hogy lehet majd lényegesen faragni a vízcserék mennyiségéből. Persze majd kiderül pár hónap múlva.

2013. jún. 7. 09:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!