Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek egy akváriumban...

Szerintetek egy akváriumban megfér egy tűzhal és néhány bohóchal?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a tűzhal ragadozó.

Megfelelő táplálás mellet? Arra gondoltam, mi lenne ha egyszerre telepíteném őket? Mondjuk egy kisebb növésű tűzhal és 4 bohóc... Akkor együtt nőnének fel, a 20 centis tűzhal akkor is megtámadná a 8 centis bohóchalat? Elvégre majdnem a fele! Szerintetek próbálkozhatok, vagy hagyjam? Esetleg van olyan, akinél elvannak?



2013. jún. 4. 20:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
még megégnek a bohóc halak,inkább külön tedd őket
2013. jún. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Istenem, hány idióta válaszol ma még arra a két kérdésemre?

Valaki tudna esetleg KOMOLYAN segíteni?

2013. jún. 4. 21:06
 3/12 anonim ***** válasza:
Ne rakd őket egybe.
2013. jún. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A tűzhalról valahol olvastam, hogy valaki hozzáért és 2 hétre kórházba került. Nem hiszem hogy jó ötlet olyat venni.


Vegyél helyette tengeri sünt, az nem bánt.

2013. jún. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Fogságban a tűzhal mérge elgyengül, ha mégis sikerül megszúrnia, van rá egy jó kis forróvizes módszer. Egyébként idővel megszokják, megismerik a gondozójukat, egészen kezessé válnak. :)

Mindkét hal nagyon tetszik, és egyébként onnan jött az ötlet, hogy egy tengeri akváriumokat építő cégnél olvastam az egyik munkájuk berendezését. Ott pedig egyszem bohóchal meg tűzhal volt, meg még néhány más hal... Azért gondoltam, hogy ha már egy ilyen hivatásszerűen ezzel foglalkozó cég össze meri rakni őket.. akkor nekem miért ne mehetne? :/

2013. jún. 5. 20:56
 6/12 Cerberosz ***** válasza:
Kérdező, belinkelhetnéd ezt a céget, neked hiszek, de a cég egy marha lehetett... A tűzhal természetesen megeszi a bohóchalat... Az hogy fele akkora nem akadály... a korallszirtes fórumon külön téma van neki... vagy vagy... esetleg ha nagy akid van kisebb murénával vagy kisméretű fűrészes sügérrel tarthatod. De a legjobb ha csak ő van benne.
2013. jún. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sajnos nem emlékeszem, csak véletlenül találtam rá, de most is keresem...

Hát akkor nem lesz tűzhalam, ha a kettő közül kell választanom akkor inkább a bohóc, vele tarthatok együtt más halakat is. Köszönöm a válaszokat, ha megtalálom azt a céget, dobom a linket! :)

2013. jún. 5. 21:42
 8/12 A kérdező kommentje:

megvan

[link]

olyat keress, hogy 260 literes sarok tengeri akvárium. Az oldal aljánál lesz valahol.

2013. jún. 5. 21:59
 9/12 A kérdező kommentje:
bocs, nem 260 hanem 360 literes
2013. jún. 5. 22:01
 10/12 A kérdező kommentje:
Esetleg törpe tűzhallal?
2013. jún. 7. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!