Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Sera O2 tesztet hogyan kell...

Sznorbi2 kérdése:

A Sera O2 tesztet hogyan kell használni?

Figyelt kérdés

Vettem Sera O2 tesztet és azt írja a leírás, hogy a pohárka alsó széléig töltsem vízzel.

Jelölés csak kb. a feléig van 20 ml-ig.

Most akkor mit jelent az alsó széléig töltés?



#vízteszt #O2 teszt #oxigén teszt #akváriumi vízteszt
2013. jún. 7. 09:29
 1/7 YourDestiny ***** válasza:
Hogy egyesek milyen felesleges dologra költik a pénzüket. Szerintem rajtad kívül másnak eszébe nem jutna O2 tesztet venni. Nem csoda, hogy nem érkezett még válasz.
2013. jún. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 izomszörp ***** válasza:

Milyen halaid vannak?

O2 teszt szerintem is fölösleges.

Nitrit,Nitrát,PH,KH,GH rendben van?

2013. jún. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Észrevettem, hogy az ezüst Molly-k szinte állandóan pipálnak, Nitrit 0(nulla), nitrát kb. 12,5 mg/L. Valahogyan leteszteltem az oxigénre a vízet és elég alacsony szintet mutatott a teszt. A másik akviban megy egy levegőztető is és abban teljesen normális szintet mutat az O2 teszt.

Az alacsony oxigénes vízet(112L-es akvi) egy Tetra EX1200 fodrozza elég erősen(növények is mozognak), de úgy látszik, hogy ez kevés.Vízhő 25-26 fok.A többi hal csak igen ritkán,vagy nem is pipál.

Tehát,szerintetek mit jelent a pohár alsó széle a leírásban?

2013. jún. 8. 20:46
 4/7 YourDestiny ***** válasza:

Nem kevés. Nálam egy EX700 fodroz, és sok éve elég. Sügereim vannak, amik kimondottan oxigénigényesek. Ha nem vagy túltelepítve, a mollyddal más bibi lesz.


Fotózd már le azt a pohárkát, esetleg a leírást. Így nem tudok rá mit írni, látnom kéne.

2013. jún. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy van benne bőven hal, de ezért van növény is bőven, na meg a szűrő is nagy kapacitású.

A kép:

[link]


Gyakorlatilag ugyanilyen, csak az O2 tesztnél műanyag és átlátszó, nem tejfehér.

Azt írja a leírás, hogy a mérendő vízből az alsó széléig töltsük fel az üvegcsét( nem is üveg ), majd adjunk hozzá 6 cseppet az 1-es oldatból, utána pedig a 2-es oldatból és az oldat színe megadja a színskálán levő színek alapján az értéket.

2013. jún. 10. 17:53
 6/7 YourDestiny ***** válasza:
Ha az alsó csík 5 ml, akkor odáig töltsd. Általában a legtöbb teszt 5 milliliterrel mérendő.
2013. jún. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget.
2013. jún. 13. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!