Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nanohalat tudtok nekem ajánlan...

Nanohalat tudtok nekem ajánlani? Belső szűrő milyen legyen?

Figyelt kérdés

Nanohal:

Van egy 21 literes akváriumom. Eddig egy betta volt benne, de most szeretnék nanohalakat helyette. Milyet ajánlanátok, ami elvan csapvízben is? Vagy esetleg egy kicsit tudnám lágyítani, ha szükséges. Rajhalakat szeretnék. Budapesten milyen üzletet ajánlanátok, ahol nagy a választék?


Szűrő:

Most takarítottam ki az akit, mert ecsetalga is volt benne. A szűrőről nem tudtam teljesen leszedni, meg nem is legjobb márka, néha elkezd zizegni... Szeretnék venni egy másikat. Milyet ajánlotok, ami kis teljesítményű? Belső vagy akasztós? Most nincs benne szűrő, de félek, hogy beleposhad a víz. Mit tegyek? Tudnátok valami szűrőt ajánlani?


2013. jún. 8. 10:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
hát 21 literben nem igen lehet tartani halat 1részt mert a törvény tiltja a gerinces állat tartását 30 liter alatt másrészt nagyon nehéz még egy 30 literesben is fenntartani a biológiai 1ensúlyt
2013. jún. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy hasznos válaszokat szeretnék.
2013. jún. 8. 11:06
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

??

ez nem volt hasznos ?

figyú ne haragudj de nem lehet normális körülmények között egy 20 literes akváriumban a halat tartani, ez garnélának való akvárium méret .

ha téged betesznek egy szobába ami 1*1*1 méteres akkor elférsz ott de akkor sem érzed jól magad igaz ?

mindenki írni fogja hogy kicsi ez az akvárium, le is pontozhatsz mindenkit de akkor értelmetlen volt feltenni a kérdést ha nem hallgatsz a válaszolókra.

2013. jún. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

itt van egy pár nano hal nézd meg őket leírják az életigényeiket nem találsz olyat ami 30 liternél kisebb akiba való

[link]

olvasgass a neten az akvarisztikának itt is ezen a honlapon az akvarista.hu-n az E-BOOK-ok nagyon jók !

2013. jún. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ez nem elég hasznos? Figyelj ha az aksiba belerakod a vízmelegitőt meg a szürőt a halaknak nem nagyon marad hely.

A nanohalak meg már haladó akvaristát igényelnek,rajtad meg látszik hogy tök kezdő vagy.

Szerintem jobb lenne ha vennél egy 50literes aksit vagy nagyobbat és abba mondjuk egy ilyen szürőt [link]


de vannak aquael márkájú szürők is,azok nem anyira drágák,nekem már 3-4 éve húzza úgy hogy halaknál és teknősöknél is volt.

ha veszel egy 50lityósat akkor már tudunk neked ajánlani rajhalakat.

egypk meg a legtöbb plázában vannak jó kisállat kereskedések.


De ajánlom nagyon a camponában a zoodom kisállat kereskedést,lehet hogy drága de nagy a választék.

2013. jún. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mire megírom a válaszom,akvarista már több komit ít :D
2013. jún. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Szűrő ügyben nem tudtok esetleg segíteni? mekkora legyen a teljesítménye?
2013. jún. 8. 12:20
 8/13 anonim ***** válasza:

:) gyorsan írok

attól függ hogy hány literes lesz az aki. Olyant kell venni ami 1 óra alatt az aksi vízét minimum 7-8-szor átforgatja ha pl 50 literes az aki akkor 4-500 liter/h kell minimum

2013. jún. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszi szépen! :)
2013. jún. 8. 12:43
 10/13 anonim ***** válasza:

de én nem nagyon ajánlom kezdőknek a nano halakat és a nano akváriumot

amikor kezdő voltam én is beleestem abba a hibába hogy kis akvárium kis gond nagy akvárium nagy gond és 35 literessel kezdtem hát nem nagyon voltam tisztában pár dologgal 2-3 hónapig lehettek meg a halak

később utána néztem mindennek amit tudni kell róla (legalábbis az édesvízi akvarisztikáról nem nagyon tetszenek a tengeri aksik)vettem egy 112 literes aksit amivel semmi gond nem volt szóval inkább minél nagyobb akváriumot válasz ha teheted

jó azért nem mondom hogy ha van elég helyed akkor 5-600 literessel kezdj :)

2013. jún. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!