Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit rontottam el? Büdösödik a...

Kolimi kérdése:

Mit rontottam el? Büdösödik a víz (bocs, nincs jobb szó rá)

Figyelt kérdés

50L akvárium.

Húgomtól kaptam, tehát semmi gyakorlati tapasztalatom nem volt - nincs.

Kb. fél évig semmi gond nem volt vele.

Most elkezdtek szaporodni a csigák és ez a zöldes alga, de nagyon :(

Utoljára kb. 3 marék csigát távolítottam el.

'Berágtam, nagytakarítást csináltam, köveket, tereptárgyakat kifőztem, még a leveleket is gondosan lemostam.


Most a második nagytakarításon vagyok túl,

1hét/takarítás. De ez már csak sima mosás volt + növénycsere és megint zavaros, homályos a víz.

No meg büdös :(.

Lehet hogy itt követtem el a hibát?

Kiirtottam a csigákat és vele a 'természetes (hasznos) baktériumokat?


Ha így van, mi lenne ha friss esővízzel tölteném fel az akváriumot?

Csak egy tipp, tényleg nem értek hozzá. Ezért kérdezek.

Előre is köszönöm a hasznos tanácsokat, segítséget.



#csiga #zöld alga #Büdösödik a víz
2013. jún. 9. 09:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Még egy ilyen szűrő kellene bele,(kicsi a szűrőfelülete) plusz betartani a részleges vízcseréket, egy "sera nitrivec" nevű baktérium kultúrát kellene adagolni napi szinten 1-2 ml de ez sos, az akváriumodban kb 30 liter viz van, ennek megfelelően számítsd a vízcserét.


Soha nem kell teljes takarítás, ha megfelelő áramlat van a vízben tisztán lehet tartani az aljzatot.


Itt találsz segítséget: [link]


Tőlem egy indulási tanács hogy mire figyelj:


Csak természetes aljzatot válasz, lehetőleg egyszínűt, és ne a kereskedésben kapható festett dekor kavics.


összepakolni beindítani így kell:


1.töltsd fel az akváriumot szoba hőmérsékletű vízzel (sokkolhatja az élő növényeket a hideg víz)

2. indítsd el a szűrőt éjjel nappal menjen (ha estére kihúzod elpusztulnak a szűrőd szivacsába a baktériumok amik a későbbiekben lebontják a halaid ürülékét)

3. indítsd el a fűtőt 25-fokon menjen non stop(a baktériumok sem szeretik a hideget és a növényeidnek se tesz jót)

4. indítsd el a levegőztetőt, ha nincs úgy állítsd be a szűrődet hogy fodrozza a vízfelszínt (a baktériumoknak és a növényeknek szükségük van főként az éjszaka folyamán oxigén utánpótlásra)

5. minden nap szórj a vízbe egy csipet lehetőleg állati eredetű haltápot (így biztosítasz a baktériumomnak lebontani való anyagot, a növényi táp megnöveli a foszfát szintet ezért kell állati szárított kukac,bolha, szúnyog bármi)

6. 3-4 hét után ha azt látod hogy a vized kristály tiszta,

erdei föld illata van akkor mehetnek bele a halak egy szűrőtakarítás, majd egy-két nap múlva 30% vízcsere után.

7. Nagyon mértékletes etetés az első időszakban 1-2hét, és a kereskedésből mikor elhozod ne egyből az akváriumba hanem várd meg míg leürítenek ne terheljék egyből a fő akváriumot.

8. heti 30% vízcsere állott vízzel, ha szűrőt akarsz takarítani azt soha ne a vízcsere napján és csak akváriumvízbe szabad kimosni.(tálba merj ki vizet)

9. ha látod hogy 1-2 hónap múlva a szűrőd szivacsa nagyon összeesik akkor tehetsz be mellé vagy alá még szivacsot de a réginek mindenféleképp maradni kell.

10. ha vannak élő növények napi 8-10 órára kapcsold be a világítást.

11.Bárminemű gyógyszer, fertőtlenítő, esetleg klóros víz, tönkre teheti az egész kialakult flórát, ezért ezeket kerülni kell a fő akváriumban.(beteg halakat lavórban, vödörben,karanténos akváriumban kezeljük,a klór mentes víz az legalább 24-órát állt víz)

2013. jún. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Pont azért nem kell takarítani, mert zavaros a víz.

Ezért kell valamennyi lexikális tudás az akvarisztikához, mert különben ilyeneket csinálsz.

A szűrőd kb 40 literhez elég. Tehát annyi halat tarthatsz egészségesen, mint ha 40 literes lenne az akváriumod.

A csigákat pedig felejtsd el!

2013. jún. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

@B.joci

Tehát csiga nélkül is lehet-létezhet akvárium?

Nem "virágföld" illatú :(


"baktérium irtás"

sajnos most nagyon gondos voltam.

Tehát kiirtottam mindenhol a 'bacikat

Hogyan lehetne 'gyorsan pótolni őket?


Jobban megnéztem, összeszámoltam.

8 van az 'eredetiből 4-5cm-s

4 az első már itt született 2-3cm-s

4 a második 'eresztésből 1 cm alatti :)

Bocsi a pongyola (és ezért minden bizonnyal idegesítő) meghatározásért,

de (még) tényleg gondot okoz a beazonosításuk.

Ha megjön a párom, talán ő pontosan be tudja azonosítani őket.

:)

2013. jún. 9. 11:44
 14/22 anonim ***** válasza:

Az esővízről is totál fölösleges 1 sornál többet írni, ne használd, és kész.

Még ha tisztában lennél a keménység-kémhatás egymásra gyakorolt hatásaival, veszélyeivel, még akkor is több veszélyt rejt magában, mint hogy értelme legyen vele foglalkozni.

2013. jún. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nyilván a fentiekből nem minden vonatkozik rád, nagyjából ez az ÉN véleményem szerint egy helyes indítás ami sokaknál bevált, de kitudja, eddig még soha nem volt ellenvélemény, sokszor másoltam már be, és mások is.


A halak engem nem szoktak érdekelni csak az hogy életben maradjanak, tehát baktérium kultúra napi szinten.


Látom írtad az ancit annak fa kell különben bélcsavarodás, vagy a bélflóra feladja és elpusztul, tehát kötelező, elméletben mindenki 100 literbe javasolja, gyakorlatban meg majdnem minden 50 literesbe van, csak úgy fotózzák az aksikat hogy ne látszódjon, mondjuk nem nehéz egész nap a fát szopogatja, zöldséget adj neki feltétlen amíg kicsi a fa közelébe az aljzathoz rögzítve, uborka, főtt répa, saláta, stb

2013. jún. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Akkor még kiegészítem azt, hogy 40 literre való halat tarthatsz az akváriumodban, azzal, hogy még ez az 50 liter is túl van telepítve.

Ráadásul a folyamat nem állt, meg, mivel elevenszülőid vannak, amik úgy túl fognak szaporodni, hogy a keletkező méreganyagokkal (salakanyagok) saját magukat fogják kinyírni.



Ez így hosszú távon nem fenntartható rendszer.

Nem ebbe a méretbe való halakat tartasz, nem megfelelő létszámban, és elégtelen szűréssel.

Még ha mindent jól csinálnál, előbb utóbb akkor is ez lenne a vége, a takarítás csak felgyorsította az eseményeket.


A baktériumokat sehogy nem lehet pótolni. Ezért kell rájuk vigyázni. Idővel kialakulnak.

2013. jún. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"@B.joci Tehát csiga nélkül is lehet-létezhet akvárium?"


Nehezen, mint előzőekben írtam ha van jócskán tápanyag szaporodnak, kiszedhetsz párat mindig, lehúzhatod őket a wc-n ne aggódj nem lesz bajuk a csatornában is életképesek, engem nem zavarnak eszik az algát, kiirtani őket lehetetlen küldetés, hiába fertőtlenítettél, már lehet most is van csigád, tehát venned nem kell, lesz az magától is, pár pete biztos maradt.


Az algát kell csökkenteni azt már írtam fentebb hogy hogyan. Ha kevesebb a kaja akkor ők se szaporodnak.

2013. jún. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

@B.joci

"sera nitrivec" Köszönöm, kipróbálom.

Persze előtte gondosan utánajárok az alkalmazásának.


'zöldséges tipp megjegyezve :) , fa van.


akvaguru.hu

Áttanulmányozom, jó oldalnak tűnik.


Köszönöm a gondos válaszod és a pontos útmutatásaidat.



"túl van telepítve."

Igen :(, 'érzem.

Utána járok az optimális számnak és megoldom valahogy.

2013. jún. 9. 12:09
 19/22 anonim ***** válasza:

Csigát lehúzni a wc-én :D?

bocsánat de én rettegnék hogy mikor "mászna vissza" :-S


Kérdező: menyire vagy jártas az akvarisztikában?az alapokat tudod?

mit tudsz egy akváriumról?

2013. jún. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A te esetedben egy 50 literes akváriumról beszélünk ami ha az aljzatot, a fent elhagyást és az üvegvastagságot leszámítjuk akkor kb 30 literes víztömeggel rendelkezik, erre a víztömegre átlag javasolt 0.5 dl szűrőfelület,tehát 2-olyan szűrő ami neked van, egy 6-10 fős lehetőleg nyúlánk halakból álló, kis étvágyú halgárda, ami fölötte van az annyi ürüléket, fehérjét termel, amit már nem bír el a 30 liter víz, túltelítődik, és nem tudják olyan ütemben lebontani a baktériumok az ürülékből származó ammóniát hogy az ne legyen alkalmanként kiugróan magas.


Még egy szűrő elfér mindenféleképp és valami úton módon kordában kell tartani a szaporulatot, különben gyors halhulláshoz vezet majd.

2013. jún. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!