Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kerti tóba mindenképp kell szűrő?

Kerti tóba mindenképp kell szűrő?

Figyelt kérdés
mert én azt hallottam hogy 1000 liter feletti víz mennyiség ár öntisztül ha nincs nagyon telepítve
2013. jún. 9. 10:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Barátom apjánál a kerti tóban sem látnád a szűrőt, mert ott a tó mellett le van ásva egy kb 1x1x1 méteres luk, az ki van betonozva és félig töltve homokkal. Aztán valahogy a tóbol a vizet egy pumpa átnyomja a homokon. Csak annyit látsz, hogy van a tó mellett egy csatornafedél a földön. Valahogy a földben becsövezte az egészet.


Én nem tudom pontosan hogy csinálta. A tól alján középen meg van egy kis lámpa poénból, amit este fel lehet kapcsolni és úgy ilyen elmosódott sziluetteket látsz, ahogy úszkálnak a halak. Tök barna a víz és az aljáról néha ki kell lapátolni az iszapot. De ez működőképes, élnek benne halak régóta.

2013. jún. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az áram kivezetése a legkevesebb, több száz méteres vezetéket is lehet venni, az egyik végére aljzatot kell szerelni, a másik végére villás dugót.

Így fillérekből megvan akár egy 1 kilométeres hosszabbító is.


A szűrő a tavaknál szinte mindig valami házi barkács, így az szintén nem igaz, hogy ami ér is valamit, az megfizethetetlen.

Már nagyobb 5-6 száz liter fölötti akváriumoknál is bőven megéri szűrőt csinálni, tónál meg szinte mindenki maga csinálja.

Úgy töredékébe kerül.

2013. jún. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Végül is pofon egyszerű a szűrő.


kell egy ilyen: [link]


A hordóra kell két ilyen ( két darabból áll, kifúrni a hordót egyik darab belülre másik kívülre majd megszorítani) egyik alulra másik fölülre.

[link]


Arra kell két ilyen: [link]


Slag és tömlő gyors csatlakozó.


Ha kevés áramszámlát akarsz akkor egy ilyen: [link]


A lenti az enyém kb 1400-3000 literig tud/óra max 55w az havi 40KW az olyan 1600-2000 ft/hó Nem adom el!

[link]


Szűrőtöltet az meg rashel zsák(krumplis zsák 20-30ft/darab) meg lávakő vagy akármi ami a keretbe belefér.


A keringetőt a nyomó ágra kell kötni.


Persze van 1000 variáció, de nem kell 100.000 ért gyári. Csak példának írtam, és lehet használt hordó is meg nagyobb le kell ásni és jó napot.


Egy ilyet összerakni nem nagy kaland, csak ezért írtam be.

2013. jún. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
oké köszi :) de még mindig az áramon gondolkodom.
2013. jún. 9. 22:43
 15/15 anonim ***** válasza:

nekem 9000-10.000literes a tavam és igen kell szűrő főleg ha egész nap éri a nap fonalalga az biztos lesz benne (ha nem vegyszerezed) de legalább nem lesz teljesen zöld a víz

nekem is pont ilyen hordós home made szűrőm van, egy 6000l/h pumpával igaz 3naponta takarítom de legalább teszi a dolgát 100cm mély és lelátok az aljára.

2013. jún. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!