Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baj a halammal?

Mi lehet a baj a halammal?

Figyelt kérdés

Tehát,márványsügér fiatal;15cm-es uszonyrothadásból sikeresen kigyógyult;de most véres sebek és egy szürkés de inkább átlátszó fekély borítja a teste közepét lehet,hogy,duzzat a hasa (kicsit) és hassvízkorra gyanakszom

mit tegyek?


2013. jún. 9. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Általában azt mondja az akvarisztika hogy ha stressz van a halaknál az immunrendszer leépüléssel jár, ebből kifolyólag fogékonyabbak a betegségekre, tehát a megoldás a stressz mentesség, jó környezet, és megfelelő vízparaméterek.


Én nem kérdeznék tőled semmit egyszerűen leírnom hogy tartanám ezt a halat, ha nem így tartod akkor az a hiba.


Ez a hal az egyik kedvencem, sajnos nekem nincs, de sokszor látom nap mint nap.


Amiket szoktam látni azokat így tartanám.


Kb 30 centi az egyik, és 25 körül van a másik.


kellene egy 1000-1500 literes akvárium, de inkább 1500 nehezen fordulnak meg az 1000 literesben, bújós halak sokat vannak egymás mellett ezért 3-4 példányt mindenféleképp, sokszor játsszák a mozdulatlan pantomimes játékot, jópofák.


Tehát: 1500 literes akvárium, egy vödrös 80 literes külső szűrő legalább, némi vaskos növény amit nem szednek szét, sok kő, sok fa, lehetőleg nem túl agresszív halak melléjük mivel elég lassú ilyen "bamba" halak.


Tehát én amit láttam elég társas óriások ők, és nagy medence kell nekik, az étrend is fontos mint sügereknél általában.


Nem vagyok nagy sügeres szerintem holnap-holnapután látom őket megint, 1000 literbe elég komótosan tudnak fordulni, tehát a diszhalinfó 300-500 literes dolga az hülyeség.

Annyi helytálló hogy nagyon társas halak, majd szerdán nyomok egy fotót.


Tehát én így tartanám őket. Ez így stressz mentes dolog lenne, de nem vagyok sügerekbe fej, majd valaki mond okosabbat.

2013. jún. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mitől alakult ki az uszonyrothadás?

Azt a kiváltó okot megszüntetted, vagy csak a betegséget kezelted?

Ha csak tüneti kezelés volt, nem csoda, hogy ismét jönnek a betegségek.

2013. jún. 10. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
rosszabodott,ma szétálnaka a pikelyei több lett rajta a bevérzés...szerintem már meg is vakult céltanul mozog hassal az égfele a szája nyitva lassan és kicsiket rebegtet az úszóin azt mondjátok meg van e még esélye az életben maradásra
2013. jún. 10. 15:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem sok esélyt látok, valamiért nagyon legyöngült az immunrendszere, elég nehezen tartható hal, brutál szűrés és nagy víztömeg kell hogy ne legyen stresszes, valamint társaság.


Nem tudom hol, milyen helyen tartod, milyen felszerelést sikerült összehozni, nagyon falánk jószág, ezért kell erős hatékony szűrés.


Vannak gyógyszerek persze, ha sikerült beazonosítani a betegséget lehet kísérletezni, bemész az első kisállat kereskedésbe kihúzzák a gyógyszeres fiókot és nekivághatsz, de te tudod hogy amit fentebb írtam azokból mit tudsz neki biztosítani mert az a betegségek oka ami a háttérbe van, maga a környezet és a szűrés.

2013. jún. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
és akk. most mit tegyek vele?nincs ötleted milyen betegség lehet ez?án se látok rá sok esélyt de mit tegyek vele?
2013. jún. 10. 15:56
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos,megdöglött :,( köszünöm mindenkinek a rengeteg segítséget.
2013. jún. 10. 17:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom, ha esetleg felteszteled kérdésbe az aksid paramétereit, segítenek szívesen halat keresni bele, valamint elkerülni a későbbi halhullást, megfelelő flórát tudsz teremteni, a márványsügér nagy felkészültséget és nagy akváriumot igényel.


Még egyszer sajnálom tényleg.

2013. jún. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
"segítenek szívesen halat keresni bele," Ezt természetesen úgy értem hogy nyilván nem pótolható a ember elveszített kedvenc hala, annyiban tudnak az itt válaszolók a rutinjukkal segíteni hogy a te akvárium paramétereidhez milyen és mekkora hal passzolhat.
2013. jún. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!