Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történt a sziámi harcos...

Mi történt a sziámi harcos halammal? :' (

Figyelt kérdés

Tnap este mikor hazaértem láttam h hozzá se nyúlt az órákkal előbb odaadott kajájához (fagyasztott multi-mix) és fel van puffadva a hasa nagyon. ma reggel már ugyanúgy úszkál mint szokott, azt hiszem ürített is, de még mindig ugyanolyan puffadt. Kezdő akvarista vagyok(ha úgy tetszik haltartó), félek hogy mi baja lehet. utána olvastam már sokhelyen de választ nem találtam, kérlek segítsetek mert nagyon féltem


Akvárium: 11 literes, műnövény van benne csak és 5 W szűrő

A betta mellett egyetlen albínó harcsa van



2012. ápr. 22. 08:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Pocsék tartási körülmények, rossz víz, és élő , vagy fagyasztott eledel teljes hiánya.
2012. ápr. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 chilibaby0011 válasza:
26%
a fagyasztott eledelről térj át sima tápra!az enyém egy kicsit duci,de lehet hogy a tiéd is(már nem azért). Szóval lehet hogy semmi baja!
2012. ápr. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Hable, kedvesem, úgy gondoltam h kezdőként számomra nyilvánvaló akk egy tapasztaltabbnak isegyértelmű lesz h a páncélos harcásról beszléünk....

De a gyengébbek kedvéért: [link]


és amit tudtam megkérdeztem róla jó előre beszereztem neki mindent, elolvastam mindent, már ne is haragudj h nem szégyellem el magam h kétségbe estem h valami baja lesz... nem flegmulni kell válaszolni értelmesen, ez volt a kérésem ha valami nem tetszik akkor ne írj :) édes vagy mindenesetre hogy itt okoskodsz ^^


az előző két válaszadóank köszönöm, és annyit hozzátenék, hogy a vize 27 fokos, friss tiszta erre odafigyelek nagyon és betta grant kap kiegészítőnek

2012. ápr. 22. 10:07
 4/17 Frontosa ***** válasza:
100%

Most miért pontoztad le Hable-t? Abszolut nem volt flegmatikus, leírta neked, hogy mi a probléma. Ha nem érdekel egy tapasztaltabb akvarista válasza akkor minek kérdezel?

A kajamaradékot el kell távolítani az akváriumból, csak annyit adj neki enni amennyit rövid idő alatt elfogyaszt.

30 liter alatt egyébként törvény tiltja a haltartást, 11 liter az nem akvárium, 1 Bettának is kicsi. A rossz tartási körülményekből adódóan ez lehet valamilyen mérgezés vagy bélgyulladás is.

Szerezz be neki egy minimum 30 literes akváriumot egy jó (kb. 250 l/p-s) szűrővel, növényekkel. Minden élőlénynek joga van a tisztességes, igényeinek megfelelő élethez, ezt tartsd szem előtt, ha folytatni akarod ezt a szép hobbit.

Üdv,

2012. ápr. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

És ha ne adj' Isten tényleg bélgyulladása van, akkor azt én itthon tudom kezelni? mindenesetre beszerzek neki egy nagyobbat ezen nem múlik az egészsége

köszönöm

2012. ápr. 22. 10:35
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Bélgyulladás elég komoly helyzet, menj el az állatosba és jó minőségű gyógyszert (és csepegtetőst) keress. Még ez sem biztos, hogy segít, mert maximum korai stádiumban használnak, ha használnak is egyáltalán... Én gyanítom a hasvízkórt is, ez egyértelműen felhalmozódott káros anyagokra utal, olvass ezeknek a betegségeknek a tünetei után és figyelgesd a haladat.

Persze elkerülhető ez, ha megfelelő méretben és körülmények között, nem túletetve tartod a halaidat, ezt ne vedd sértésnek.


Off: Hable itt a legjobb tanácsadók között van, és nem védelmembe kívánom venni, egyszerűen csak a stílusod zavar, amit megengedsz. Nem nagyon olvashattál utána a dolgoknak, ami a betelepítést illeti, vagy egyszerűen megtaláltad az egyetlen rossz "akvarisztikás" oldalt, ami butaságokat ír... Betta = minimum 30 liter, egyedül! De ha te jobban tudod, nyugodtan pontozz le...

2012. ápr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Platypus ***** válasza:
100%

Ha órák alatt alakult ki, akkor az nem bélgyulladás, hanem veseprobléma. A halak testébe folyamatosan áramlik befelé a víz az ozmózis miatt. Ha a vesék működése nem okés, akkor ezt a beáramló vizet nem tudják kidolgozni és a hal felpuffad. Ettől dagad meg a hasvízkóros hal is. Az esetek 99%-ában a rossz vízminőség okozza a bajt. A Bettát különítsd el, és adj Epsom sót(magnézium-szulfát) a vizéhez, patikában veheted meg. Ez csak a tüneteken segít, de még mindig többet ér, mint egy esetleg rosszul megválasztott gyógyszer, ami még ártalmas is. Addig is vegyél egy nagyobb akváriumot. Legalább 50 liter kell, ha a harcsának is jót akarsz. Ekkora helyen elfér egy kis csapat páncélos egy Bettával. És sokkal könnyebb lesz jó vízminőséget fenntartani, így megelőzni az ilyen betegségeket. Igazi növényekre is szükséged lesz, mert azok is sokat segítenek egy egészséges akvárium kialakításában. 11 literben nem lehet se bettát, se harcsát tartani, ha nem akarsz állatot kínozni. Legfeljebb garnélákat.


A fagyasztott kaja amúgy jó döntés, ne hallgass az ellenvéleményre. Milyen gyakran cserélted a vizet eddig?

2012. ápr. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Eddig egyszer cseréltem vizet, a halacska egy hete van nálam.
2012. ápr. 22. 14:20
 9/17 Platypus ***** válasza:
A halak előtt járattad üresen az akváriumot?
2012. ápr. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Harcsából tavakban van pl szürke harcsa, afrikai harcsa, fekete törpeharcsa, pettyes harcsa, törpeharcsa. Magyarországon 113 kiló a legnagyobb szürke harcsa, amit eddig fogtak - a többi nem nő meg ekkorára.


Kisebb páncélos harcsákat kb 100 literben, csapatban szokás tartani, homokos talajon.

[link]

[link]

[link]


A törpe páncélos harcsa a legkisebb, de neki is kell minimum 40 literes akvárium és szintén társas hal.


A bettának egyedül kéne min. 30 liter, de inkább 45-50.

És mindenkinek fontosak az igazi növények.



11 literbe tehetsz 2 csigát, vagy vizibolhákat.

Semmilyen hal nem tartható benne - az nekik kínzás.

2012. ápr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!