Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak a betta halammal?

Mit csináljak a betta halammal?

Figyelt kérdés

Van egy hím bettám és hétvörös neonhalam. a betta állandóan piszkálja őket:Csípi, nekimegy, bökdösi őket.:(

szegénykék színe is elhalványult. mit tegyek? és a színelváltozás mitől van? ja és még egy kérdés:a neonhalak nem eszik, vagy nem látom hogy ennék a szárazeleséget, amit a betta kitűnően fogyaszt, mit vegyek nekik? mi lenne a jó? Gyorsan szeretnék választ kapni, mert sürgőőős!!!! köszi előre is.:)


2011. szept. 28. 21:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%

Olvasni kellett volna mielőtt összeraktad volna őket...

A betta ki fogja nyírni a neonhalakat!

GRATULÁLOK!

2011. szept. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A neonok eléggé tömeggyártmányok, ha betegek, akkor simán nekik megy a betta. Ha túl kicsi helyen vannak, olyan 70-80 liter alatt, akkor szintén nem lesz jó vége a dolognak. Amúgy is a csapathalakat kell előbb telepíteni, miután megszokták a helyüket, 2 hét karantén után mehetnek a nagyobb halak. Azt ajánlom, vedd ki a bettát, tartsd 2 hétig külön, hagyd, hogy a neonok belakják az akváriumot illetve kezeld őket, ha szükséges.
2011. szept. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Rakd külön a bettát. Mert az "harcihal". Bár leginkább csak a saját fajtájával agresszív, de ez sem lehetetlen...
2011. szept. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia. Nyugi az első hozzászóló jól lerohant, de nem ekkora a gáz.Hagyj helyet a neonoknak elbújni. Legyenek növényeid, hogy picit el bírjanak rejtőzni. A nőstény bettám ette a neonokat, azt elajándékoztam, de a hím az nagyon nyugis, csendes. A hím bettám, vitorlások, guppik, szeretik nagyon a szúnyog lárvát, de van hogy a harcsa is felúszik 1-2 ért. A neonok viszont annyira nem szeretnek sem a felszínről sem a talajról enni, azt szeretik ha röptében kapják el a lebegő kaját. Viszont picik nagyon ezért, a Sera lemezes díszhaltápot adom nekik. Azt is úgy hogy kupakba szórom, és jól összetöröm a lemezeket. hogy olyan pici lemezek legyenek.Így már be bírják kapni. A harcsáknak szoktam adni ezt a Food os teljes értékű leszóródó eleséget. Persze a lemezes is leszóródik picit,de a harcsák eltakarítják azt is. Vigyázni kell ha többfélével etetsz hogy nehogy túletesd őket mert az koszt hagy az akváriumban. Ja és nálam a Betta is szeret a talajról ill. a növények levelei közt keresgélni.
2011. szept. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem így a végére, hogy ha több féle halat tartasz többfélével is kell etetned. Más a szokásuk, és mást szeretnek.
2011. szept. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz az első válasz adóval az egy lúzer... ;D igen szerintem is több növény vagy több hely ahol ellehet bújni :)
2011. szept. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mekkora az akvárium? A kis hely miatt is lehet, de nálam mondjuk 160 literben is ugyanez volt, mint veled. A bettát elajándékoztam.

A vörösneonoknak meg vegyél fagyasztott vagy élő kaját, az egészségesebb :)

2011. szept. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszi minenkinek(a biztatást is):) az első válaszolóval meg nem foglalkozok:)
2011. szept. 29. 19:27
 9/12 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy attam nekik ilyen lemezes tápot, de nem ették, mintha nem mernének felmenni a felszínre, lehet hogy félnek a bettától? és azt nem lehet hogy fagyasztott élő (amit a mélyhűtőbe kell tenni, és ilyen kis kockákban vannak) adom nekik? mer akkor az lesüllyed és akkor azt megeszik nem? a neonok. sajna adtam nekik lemezes tápot de nem eszik!!! a betta meg kimondottan utálja és amikor meg kiköpi a betta, elkezd lesüllyedni, de nem rohannak utána a halak:( ez mitől van lehet hogy nem is éhesek?
2011. szept. 29. 19:32
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés. Összeszoktad törni nekik a lemezeket?

Az a szitu hogy a neonok nem szeretnek sem a felszínről sem a talajról enni, szóval amúgy röptében eszik a lehullót. Ja meg persze ha be bírja kapni.Te is elugranál ha röpülne feléd másfél négyzetméter zsíros kenyér. viccet félre jó vagy sem, olvastam az etető karikáról. Spúr g.ci vagyok, így kimentem a tescóba és vettem egy csomag kerek kapásjelzőt. 400 körül volt Talán a 4 darab. kiválasztottama szimpatikusaA

2011. szept. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!