Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy Amazonas jellegű biotóp...

Egy Amazonas jellegű biotóp akváriumot szeretnék létrehozni. Neonhal raj lenne a fő elképzelésem?! A rendelkezésre álló terem egy 75 literes (szélesség :75 cm, magasság:40, mélység :25) akváriumot enged.

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy hány halat enged egy ilyen paraméterekkel rendelkező akvárium (esetleg társhalak), valamint milyen növényekkel tudom kiegészíteni és milyen szűrőt, tartozékokat válasszak?

Persze teljesen kezdő vagyok, ezt vegyétek figyelembe!


2013. jún. 11. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem 8 neonnál nem kell bele több.

könnyebb kezelni ha nem telepíted túl.

A neonok szeretik az úszó növényeket pl a tetejére

Limnobium laevigatum-ot lehet szórni, a neonok kifejezetten szeretik ha felülről védve vannak növények által.


Alulra 2db vasfára egy-egy szál damillal rátekerni jávai mohát és anubias nanát - ezeknek sok közük nincs az amazonaszhoz, csak azért írom mert valszeg alul nem lesz sok fényed és ezek a növények megmaradnának alacsony fényen is, valamint a halaknak középen lesz helyük úszni, mert ezek alacsony növények.


Persze lehet tenni mást is. PL írják az Echinodorus-t (csak szeritnem ez túl nagy bele), Heteranthera zosterifolia (fényigényes), Ceratophyllum submersum, Cabomba caroliniana (ezek a hínárok meg nagyon fényigényesek, jók, mert vékony szálúak és szeretik őket a halak, csak épp nem fognak megmaradni ha nincs elég fényed).


Vallisneria (ezt megpróbálhatod hátra tenni, nem szabad tövig beásni, ki kell húzkodni 1 centit a töveit)


Én azt mondom az aljára rakhatnál drapp kvarc homokot, vagy apró fekete bazaltot, de a vallizneria a bazaltban szerintem nem marad meg. Homokban nagyobb az esélye. Csak mivel nem túl nagy az akvárium, annyira nem tudod telezsúfolni növénnyel. Kis úszóteret kéne hagyni a halaknak is.


Ők szeretnek szlalomozni a növények közt, de szeretnek a nyílt színen is úszni.

2013. jún. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én tennék bele 8 VÖRÖS neonhalat (mert a simának ha kell, akkor bonyolult hűteni a vizét), és 6 törpe szívóharcsát. Több neon nem nagyon mehetne.


Növények a világításodtól függ. De jó lenne ha 1 literre jutna 0,5 Watt fény.

Válogathatsz innen:

[link]


Szűrőnek én ezt ajánlanám:

[link]


Meg kell fűtő, neked 75 Wattos, automata fűtőt vegyél.


Ha meg teljesen kezdő vagy, akkor regisztrálj ide:

[link]

És olvasd el az e-könyveket, hogy ne érjenek kudarcok.


De még látogathatod ezeket az oldalakat is:

[link]

[link]

2013. jún. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Mit gondoltok, a megfelelő oxigén beoldás érdekében szükségem lenne levegőztetőre vagy esetleg olyan szűrőre , amely esőztető funkcióval vagy más egyéb funkcióval is el van látva? A növények szempontjából érdemes lenne a szilárdabb kavicsos réteg alá egy növények számára alkalmas táptalajt létesíteni? Van erre mód? A világítás kivitelezésénél tulajdonképpen nem vagyok korlátok közé szorítva.
2013. jún. 12. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!