Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 100l-es akim. Ebben...

Van egy 100l-es akim. Ebben van egy cristal profi i 100-as szűrő . Mind a 3 rekeszében szivacs van, ez kevésnek bizonyult ezért építettem egy külső szűrőt. Ebe szeretnék szűrőanyagokat tenni csak azt nem tudom hogy mit és mien sorrendben?

Figyelt kérdés
2013. jún. 11. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem siporax + lávakő van összekeverve. Nincs sorbarakva.
2013. jún. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincsen semmi előszűrésed ? Se porcelán se gégecső semmi csak siporax és lávakő keverék ? Előszűrés nélkül ez így nem koszolódik túl hamar ?
2013. jún. 11. 14:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát ha bekoszolódik ki lehet mosni egy vödörben, de amúgy azért bírja így is jó pár hónapig és leginkább alul szokott gyülni a nagy kosz, így legalulra érdemes tenni valamit, ami megemeli ezeket a szűrőanyagokat.


Pl én fogtam egy ilyen 25 darabos henger CD-tokot, azon fúrtam csomó lyukat fúrógéppel, az van az aljára téve, mint ülepítő :)

[link]

Ezt képzeld el tele lyukakkal.

Alatta megáll a kosz.


Persze lehet tenni szivacsot is a motor elé, hogy védd a nagy szennyeződésektől és akkor azt a szivacsot sűrűbben mosod ki, ha van hozzá kedved.

2013. jún. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerinted ez így jó lesz ? Az ülepítőbe gégecső darabok, utána TM-10 es szivacs k.b 4cm vastag utána,lávakő és végül siporax .
2013. jún. 11. 15:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát igen, végülis úgy véded a siporaxot a koszoktól.


Tulajképp ha van rá több pénzed, akkor a lávakövet ki is hagyhatod, helyette is rakhatsz siporaxot, mert az jobb, csak drága (én azért kevertem).

2013. jún. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Pendulum92 ***** válasza:

Nálam pl így van a sorrend:(azóta kivettem egy kis szivacsot, és a sipot beraktam egy krumpliszsákba)

[link]


hungarocell ülepítő

krumpliszsák

szivacs

siporax

2013. jún. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 YourDestiny ***** válasza:
Előszűrésnek tegyél gégecsődarabkákat. Piszok olcsó, és egyben az egyik legjobb megoldás. 16 millis átmérővel veszel, másfél centis darabkákra felvagdosod. Rá legalább 5 centiméternyi réteg szivacs, felé pedig a biológiai szűrőanyag. Ez legyen mondjuk Siporax, az egyik legjobb, legbeváltabb, ráadásul nem fojt. 2 liter simán elég. Kész is. Ha nagyon akarsz, a tetejére mehet mégegy vékony réteg, sűrűbb szivacs, de elhagyható.
2013. jún. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!