Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kezdjek neki az akváriu...

Hogyan kezdjek neki az akváriumból paludáriummá akciónak?

Figyelt kérdés

Igen, hát az akvárium 64 literes jó magas, megvan vagy 40 cm (bocs most nem tudom lemérni) és most csak hal van benne, viszont szeretem a kisebb akváriumokat amik otokkal meg garnikkal és kisebb halakkal baromi jól néznek ki.

Ezért én is ilyet szeretnék csinálni, mmiből legyen a szárazföldi rész, celofán és rá föld, vagy homok, és alatta merevítőelemek, és mit rakhatok a vízben és a szárazföldre???



2013. jún. 13. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:

én így csinálnám:

~félig lenne töltve a víz az akiban

~raknék bele sok szőlőtőket, az egyik annyira vastag lenne, hogy az lenne a szárazföld

~azért elszórnék pár gömbmohát, és kövekre kötözött anubiast

~és beleraknék 2 tűzhasú gőtét

2013. jún. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha otokat és garnélákat akarsz, akkor nem kell szárazföld. A garnélák nem másznak ki a szárazra.

Az én kicsi 20 literes garnélásom ilyen

[link]

[link]

[link]

Tele van vízzel.



De ha paludáriumot akarsz jók bele a kis tűzhasú gőték, azok kimásznak.


112 literben van egy indiai törpegébem, ő is kimászik. [link]

videók:

[link]

[link]

Néha változik az akvárium. Ez sós víz, ezért csak a gömbmoha marad meg benne, a talaj pedig most már homok, mert azt szereti ásni a géb.


De tarhatsz törpe tarisznyarákokat ugyanígy, azok is szeretnek homokban ásni és kimászni a szárazra is. Meg nekik jó ha raksz be jávai mohát, mert szeretnek beülni a közepébe.

2013. jún. 14. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem 72 literes akváriumom van (kb nettó 60 liter)

[link]

5 oto, 9 amano garnéla, és 7 pettyes kalászhal van benne. Nem szükséges, hogy legyen szárazföld, ahogy Hable írta, a garnik nem másznak ki a szárazra. Ha mégis kimennek, az csak azért van, mert valami komoly baj van, és menekülnek.

2013. jún. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

wov, ez kvajól néz ki!

Nem tudnak kimászni a garnélák.

Ha véletlen kiesik egy, az megdöglik kint.

Ha kiveszed őket lelapulnak és mozdulni alig tudnak, kint túl nagy nekik a gravitáció és levegőt sem tudnak venni.

Ha visszarakod a vízbe, élnek tovább.

2013. jún. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hajjaj, az amano fut mint a fene!
2013. aug. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!