Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért halnak ki a halak egy...

Miért halnak ki a halak egy év után az akváriumból?

Figyelt kérdés

Van egy 120 literes akvárium, jó minőségű szűrővel, fűtővel, levegőztetővel. Alján apró kavicsok, kagylók, szilka, műanyag virágok (néha élőt is bepróbálunk, de az kihal előbb-utóbb). Próbálkoztunk már több féle hallal, de kb. egy évnél többet egyik sem bírt ki... De miért? Mit rontottunk el? Legutóbb az aranyhallal próbálkoztunk, aminek még (elméletileg) fűtés sem kell.

Szeretném, ha szép lenne az akváriumunk és sokáig élnének benne a halak, de hogyan kezdjek hozzá? Köszi


2013. jún. 5. 10:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Mindig próbálj meg minél többet megtudni az aktuális haladról! A kagyló nem jó az akváriumba ugyanis keményíti a vizet amibe sok hal egy idő után meghal! A köveket le kell tesztelni ecettel h pezseg e, h ha igen akkor nem szabad betenni ugyanis ásványi anyagok oldódnak ki belőle..! Az élő növények nagyon jók az akváriumba de kell nekik fény amiről nem írtál sajnos.. Anubius gömbmoha általában minden körülmények közt megél.. De világítás nem árt! Mű dolgokat én semmi féle képp nem használnék!!! Gyökerek fel tudják dobni az akváriumot de ezekből csak olyat szabad tenni ami tuti h nem permetezett fának volt a gyökere de leginkább jobban jársz ha megveszet akvarisztikai boltban! Red moor gyökeret nagyon ajánlom ugyanis nagyon dekoratív és nem szinezi a vizet! Ha erre ráerősítesz jávai ohát( ugy szint nem nagy fény igényű növény) akkor nagyon dekoratív tud lenni!:) A víz 30% át hetente cserélni kell aljzattisztítóval célszerű mert 2 dolgot oldasz meg egyszerre!:) A szűrőt is hetente nem árt kimosni! Növényeknek növény táp.. És a halakat minimum 4 féle haleleséggel etetni! Minden egyéb más (pl:aljzat színe, víz keménysége..stb) a halaktól függnek.. És a vizet 24 órát minimum állott vízzel kell cserélni, azért h a klór és a hasonló dolgok kioldódjanak belőle mert nem jó a halaknak!.. Ha mind ezek meg vannak akkor én véleményem szerint már sokkal jobb esélyekkel indulsz.. De még nem árt utána olvasnod oldalakon a dolgoknak!:)
2013. jún. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 bamboochatheone ***** válasza:
Pontosan milyen szűrőd van? Itt elbukhat az egész? Milyen gyakran cserélsz mennyi vizet? Milyen és mennyi hal van az akváriumban?
2013. jún. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 bamboochatheone ***** válasza:
Ja és élő növények nélkül szinte működésképtelen egy akvárium.
2013. jún. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Az is fontos, hogy mennyit megy a szűrő. Etetés, világítás, vízcsere stb. tényezők is fontosak.

A legjobb az lenne ha egy képet feltöltenél és után többet tudnánk segíteni.

2013. jún. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Ha egy évig rendbe volt minden akkor ezeket átlag 3 dolog okozza, megemelkedett nitrát, foszfát, vízkeménység.


Vízkeménységet előttem mondták.

Nitrát, foszfát. A nitrát alaphelyzetben növényi tápanyagként szolgál, a nitrifikáció, baktérium tevékenység végterméke, minél több jól! fejlődő növény van annál kevesebb van és a részleges vízcseréknél csökkentjük a szintjét. Viszont halmozódik így mondjuk nálad nincs növény ezért a vízcseréknél beragadhat, torlódhat valamennyi és ha átlépi a példa 50mg/litert akkor már jöhetnek problémák.


(a rothadó növények növelik a nitrát szintet)


Foszfát, foszfor, szintén növények hiányában feltorlódhat, egyes kutatások szerint drasztikusan lerövidíti a halak életét. A szerves állati eredetű eledel is termel foszfort, viszont a növényi kaja lényegesen többet.


Összegezve, ha nincs élő növényed és esetleg több a hal a kelleténél megnőhet a fent említett két érték, erre megoldás a gyakoribb vízcsere, esetleg nitrát teszt, a nitrát szint alatt van mindig a foszfát kb 2-1 arányban mindkettőnél ajánlatos 20mg/liter alatt tartani az értéket.(nitrátból több kell a növényeknek tehát azért hosszú távon a foszfát is felhalmozódik)


Az elsődleges tanács engedj le 70% vizet helyezd el fektetve a szűrőket stb és a 70% pótlás 2-3 nap alatt töltsd fel.


Ha túl vagy telepítve akkor rendszeresen kövesd el növények hiányában.( minden 5-6 vízcsere így nézzen ki.


Most ennyire van időm, a többiek segítenek szerintem szívesen megállapítani, hogy mi a helyzet az akvád körül, csak add meg nekik nyugodtan a paramétereket.


(bocs ha félregépeltem, rohantam)

2013. jún. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Pendulum92 ***** válasza:

Egy dolog aggaszt: úgy írtad, hogy a szűrő jó minőségű, gondolom egy darab belső szűrőd van. Márpedig egy 120 literesbe már inkább egy belső és külső szűrő együtt kell(vagy egy jó erős külső).


Növénynek próbáld ki a hólyagos vízikelyhet, nagyon gyenge világítás mellett is szépen éldegél, nő, szaporodik.

Nekem nagyon sokáig egy 18 wattos neoncső volt felrakva üvegtetővel 72 literes akváriumra, az üvegtető állandóan vízköves volt, de még is életben maradt a növény.

2013. jún. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Összegezve az alábbiakra jutottam:


Élő növény sajna nincs, mert az a tapasztalat, hogy hamar "kirohad", de akkor lehet, hogy ezzel "csak" annyi volt a baj, hogy nem megfelelő növényeket választottam.


Az ecetes tesztet ki fogom próbálni, mert lehet, hogy tényleg a kavics/szikla/kagyló sem megfelelő a vízben.


És ami még hiba, hogy nem cserélem, olyan gyakran a vizet, mint ahogyan írtátok. Ez az én bakim! :( Emiatt pedig lehet a nitrát/foszfát/vízkeménység is probléma.


Ja, és világítás van az akváriumhoz.


A szűrő márkáját most nem tudom leírni, mert nem vagyok otthon, de majd megnézem.


A levegőztető/szűrő nem megy egész nap, hanem időzítővel van beállítva és reggel 8-tól megy 11-ig, majd délután is pár órát és még este is bekapcsol!


Fotót nem tudok feltölteni, mert jelenleg nincs élet az akváriumban, csak szeretném "beindítani" újra és ehhez volt szükségem tanácsra, hogy amit korábban elrontottam, azt most kikerüljem!


Az akvárium amúgy nem volt szerintem túltelepítve, sosem tettünk bele rengeteg halat. Legutóbb pl. 3db aranyhal volt. Előtte 3 ezüst molly, 3 algaevő harcsa és 3 platti volt.


Köszönöm szépen még 1x!

2013. jún. 5. 13:07
 8/21 anonim ***** válasza:
A szűrőnek egész nap kell mennie amúgy is arra van tervezve mert ez az akvárium szíve. Ez nem kedv kérdése ha jól működő akváriumot akarsz hanem alapfeltétel.
2013. jún. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

"A szűrőnek egész nap kell mennie amúgy is arra van tervezve mert ez az akvárium szíve. Ez nem kedv kérdése ha jól működő akváriumot akarsz hanem alapfeltétel."


Értem! Viszont az a baj, hogy ha megy a szűrő, akkor a halak mindig elbújnak... olyan mintha "zavarná" őket. Ha nem megy, akkor pedig lubickolnak jobbra-balra. Ezért lett az a megoldás, hogy időnként bekapcsol...

2013. jún. 5. 14:14
 10/21 anonim ***** válasza:
Majd írd le milyen a szűrő típusa feltétlen hátha azzal van a baj.
2013. jún. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!