Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mért haltak meg a halaimból...

Mért haltak meg a halaimból egyszerre sokan?

Figyelt kérdés
Rendesen gondozom őket ,de mégis meghaltak sokan,elöszőr egy aztán kettő megint egy aztán megint kettő!Már szétsírtam a szemem (11 vagyok)és magamat okolom mindenért!
2013. jún. 15. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:

# 1/1 egy kutyáról egy macskáról 100-szor könnyebb gondoskodni mint egy akváriumról, gondolom 11-évesen nem te vetted hanem a szüleidtől kaptad.

Kellene minden infó amit csak tudsz írj le, gondozás, hány liter, mikor kaptad, mikor lett feltöltve vízzel, szűrőt hogyan tisztítod milyen vízben, milyen a szűrő, halak milyenek, csak így tudunk segíteni.

2013. jún. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Á este 9 óra van, nem vállalom be már, leírok egy sablon szöveget a végén, két napig úgyse tudok lenni talán kedden, röviden szerintem ammónia mérgezés, kellene vizet cserélni legalább 50% ot, vagyis a vized felét, kellene szólni a szüleidnek közösen próbáljátok értelmezni a dolgokat.

Kóstold meg a csapvizedet menyire van ilyen uszodai klór íze, ha jó ízű nincs kellemetlen szaga akkor mehet az 50% csere. Ha klór íze van pihentetni kell amíg nem olyan az íze.

De azért írd le a paramétereket feltétlen.


Valahogy így kellett volna, nézd át mit rontottál el.


Csak természetes aljzatot válasz, lehetőleg egyszínűt, és ne a kereskedésben kapható festett dekor kavics.


összepakolni beindítani így kell:


1.töltsd fel az akváriumot szoba hőmérsékletű vízzel (sokkolhatja az élő növényeket a hideg víz)

2. indítsd el a szűrőt éjjel nappal menjen (ha estére kihúzod elpusztulnak a szűrőd szivacsába a baktériumok amik a későbbiekben lebontják a halaid ürülékét)

3. indítsd el a fűtőt 25-fokon menjen non stop(a baktériumok sem szeretik a hideget és a növényeidnek se tesz jót)

4. indítsd el a levegőztetőt, ha nincs úgy állítsd be a szűrődet hogy fodrozza a vízfelszínt (a baktériumoknak és a növényeknek szükségük van főként az éjszaka folyamán oxigén utánpótlásra)

5. minden nap szórj a vízbe egy csipet lehetőleg állati eredetű haltápot (így biztosítasz a baktériumomnak lebontani való anyagot, a növényi táp megnöveli a foszfát szintet ezért kell állati szárított kukac,bolha, szúnyog bármi)

6. 3-4 hét után ha azt látod hogy a vized kristály tiszta,

erdei föld illata van akkor mehetnek bele a halak egy szűrőtakarítás, majd egy-két nap múlva 30% vízcsere után.

7. Nagyon mértékletes etetés az első időszakban 1-2hét, és a kereskedésből mikor elhozod ne egyből az akváriumba hanem várd meg míg leürítenek ne terheljék egyből a fő akváriumot.

8. heti 30% vízcsere állott vízzel, ha szűrőt akarsz takarítani azt soha ne a vízcsere napján és csak akváriumvízbe szabad kimosni.(tálba merj ki vizet)

9. ha látod hogy 1-2 hónap múlva a szűrőd szivacsa nagyon összeesik akkor tehetsz be mellé vagy alá még szivacsot de a réginek mindenféleképp maradni kell.

10. ha vannak élő növények napi 8-10 órára kapcsold be a világítást.

11.Bárminemű gyógyszer, fertőtlenítő, esetleg klóros víz, tönkre teheti az egész kialakult flórát, ezért ezeket kerülni kell a fő akváriumban.(beteg halakat lavórban, vödörben,karanténos akváriumban kezeljük,a klór mentes víz az legalább 24-órát állt víz)

2013. jún. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mit jelent az, hogy rendesen gondozod?
2013. jún. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
a rendesen gondozni annyit jelent hogy :etetem őket,tisztítom rendszeresen a szűrőt,az akváriumot meg már a szüleimmel takarítjuk, . nincsenek nálunk egy hete
2013. jún. 16. 07:08
 5/9 A kérdező kommentje:
ja és egyébként van egy degum és róla tökéletesen gondoskodom,már 8 év nálunk van
2013. jún. 16. 07:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy akvárium kicsit komplikáltabb annál, hogy megetetem a halakat, meg kitakarítom az akváriumot.

Valószínűleg mérgezés lesz a dolog mögött.

Amíg nem írsz paramétereket nem lehet konkrétabb dolgot mondani.

Hány literes, milyen, mennyi hal, szűrő pontos márkája, típusa, vízcserék mértéke gyakorisága, mennyi élő növény van, hány watt világítás...

Mit jelent a takarítás, teljes kipucolod az egészet, vagy hogy?

2013. jún. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Van pár percem, röviden az akvárium tele van méreganyagokkal, megöli kivétel nélkül a halaidat az ammónia ami az ürülékükből képződik, tehát egy héten belül elpusztul az összes, de látom nem nagyon érdekel ha érdekelne beírtad volna a paramétereket.


Amit tehetsz ne etess semmiféleképp ma, 50% vízcsere, szűrőt ne takaríts ameddig látod hogy csobog addig ne nyúlj hozzá.


Kellene hétfőn venni egy sera nitrivec baktérium kultúrát a kisállat kereskedésben azt adagold minden nap 1-2 ml amíg nincs ne kapjanak enni.


Heti 2x20 % vízcsere, és egy sera aquatan nevű szerrel kellene kezelni az segít kordában tartani a méreganyagokat megköti az ammóniát és a nitritet.


Ha nincs állott víz forralni kell, majd lehűteni.


Sirás az nem segít, már tegnap kellett volna válaszolnod, és vizet cserélni, gondolom nem került rá sor.


És ha érdekel a halaid sorsa ird le milyen az akváriumod menyi hal stb


A 6 éves lányom fújja az akváriuma paramétereit, tehát ez nem jelenthet egy 11 évesnek problémát, a többiek segítenek én keddig nem tudok.

2013. jún. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
"nincsenek nálunk egy hete" én úgy értelmeztem hogy egy hetes az aksi, mindegy a többiek segítenek.
2013. jún. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat (a lecseszőseken kívül)Megoldódott volt kettő agresszív aki bántatta a többit és a fele ezért halt meg mert náluk kisebbek voltak
2013. nov. 2. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!