Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fehér penész szerű valami van...

Fehér penész szerű valami van az akváriumom alján és a növényeken. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy hete telepítettem az 54 literes akváriumot, tele növénnyel két algázóval, 6 razbórával és 7 neonnal. Ma reggelre fehér vatta szerű vmi volt a kavicson, meg a növényeken. Az algázóknak dobtam be este egy fél tablettás díszhaltápot, valószinűleg nem ették meg, meg a szűrő se ment maxin, csak a minimumon,mert 60l-100lig való. Valószínűleg ettől lehet, de mit tudok tenni ellene? És ez nem terjedhet át a halakra? Nem akarom hogy meghaljanak.:-(
2009. okt. 11. 07:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia.

A szerves anyag(itt a halkaja)okozhat penészedést ha nagy mennyiségben etetsz és a kavicsok közt megragad.gondolom lemezes halkajával eteted a halakat próbálj minőségi kaját venni és nézd meg nem etetsz e túl.Az ancik (már ha azok vannak algázónak)szeretik leenni ezt a fehér trutyit,én egyszer egy új növénnyel vittem be ilyet nekem azt tanácsolták a jódozatlan só segít (54 Literbe elég 1 evőkanál)nekem segített.de ha nem házi praktikát akarsz akkor ajánlom a Sera Omnipurt a használata a csomagoláson!vagy szedd ki a halakat szívd le a víz legalább felét abba tedd be a szürődet és járasd (a bacik ne haljanak meg)és suvickolj át mindent alaposan!a talajt is mosd át és vissza a vizet így egy 50% vízcserének felel meg és a halak sem sínylík meg nagyon.szerintem az etetés okozza a gondot vizsgáld meg mert a kezdők nagy eséllyel túletetnek és a maradék kaja csak terheli a vizet és szerintem az penészedett be!

2009. okt. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! A hálóval most felkavartam egy kicsit a földről a penész és maxira tettem a szűrőt! De ettől lehetnek halpenész betegek a halak?
2009. okt. 11. 10:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem valószínű,akkor kapják el könnyen ha sérülés van rajtuk(csipkedés,vagy megvágja egy éles kő pl)viszont gyakrabban cseréld a víz egy részét és a szűrőt járathatod gyors fokozaton mindig ha a halakat nem zavarja a gyors sodrás ugyanis túlszűrt akvárium nincs :)és etess kevesebbet!én úgy csináltam ,hogy csipetekben adtam nekik és amikor már nem raboltak a kajára tudtam mi az a mennyiség ami elég nekik.
2009. okt. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!