Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fehér, vattaszerű, vagy...

Fehér, vattaszerű, vagy inkább nyálkás lepedék az akvárium aljzatán, növényeken, az aljaztra hulló tápszemeken és a fán, amit boltban vettem. Mi lehet ez, és mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés

Már próbáltam mindenhol utánanézni neten, könyvben, de sehol nem írnak erről a jelenségről. Az akvárium új, két hete lett feltöltve, most van benne két anci és három vitorlás. A halak még benne sem voltak, már megjelent ez a fehér valami a növényeken, aljzaton, ezt szintén boltban vettem, német feliratos zacskóban fekete és terrakotta színű, viszonylag apró szemcsés aljzat, amit sajnos nem mostam át, mert a német felirat szerint azt hiszem ez állt rajta, hogy nem igényli. Vettem egy fadarabot is, ezt folyó víz alatt mostam le, bár nem sikáltam agyon. Szóval ha valaki tudja, hogy ez mi lehet, nagyon megköszönném a felvilágosítást.

Két boltban is kéreztem, de semmit nem mondtak rá.


2009. jan. 2. 11:29
 1/1 anonim ***** válasza:
Eléggé valószínüsíthető, hogy a következők állnka a hattérben vagy avagy alapon: túletetés, bevitt szennyeződés tárgyakon, vegyszer használata(leginkább háztartási) nem megfelelő minőségű sző és szűrés, igy elsőre ezek ugranak be.cső
2009. jan. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!