Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tarthatok gömbakvárium alakú...

Tarthatok gömbakvárium alakú vázában aranyhalat?

Figyelt kérdés
Egyetlen darab halat szeretnék benne tartani és csak annyiból aggaszt hogy nem reped-e meg ha teletöltöm vizzel,mivel elég vékonyka üveg.Mennyivel drágább egy igazi gömbakvárium?Ezt kemény 2000ftért venném.
2009. okt. 11. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Elelve ne tarts semmilyen halat gömbakváriumban!!!

a halat szeretnél tartani akkor itt olvasgass előtte kicsit www.akvarista.hu , a gömbakviról is találsz fórumot!

2009. okt. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
A válasz:Nem.Amint már írták,gömb akvárium nem való a halaknak.Továbbá az aranyhal nagyra nő,minimum 100literes aksi kell,míg a gömbakvárium max 15-20 literes.A gömbaksiban az elektronikát nem tudod megfelelően elhelyezni.Ha ragaszkodsz az ötlethet,szerett egy olcsó beszállítót,olcsó aranyhallal,és minden második napra rendelj egy szállítmányt,mert kb addig élne.Vagy vegyél egy 150 literes aksit,rendes felszereléssel,és kb 5 db aranyhalat.Az aranyhal amúgy is társas,tehát egyedül nem tarthatod.Vagy a 2000ft ból vegyél egy 20literes tégla test alakú akváriumot,bele hím guppit,3db-t meg elektronikát.De ha rendesen akarsz halat tartani,ha komolyan gondolod,vegyél akvárium szettet,minél nagyobb annál jobb,min 50litert,rendezd be,növények stb,és 2 csapatkishalat(pl 6-6 vörös neon,és ékfoltosrazbórát.Nekem is azok vannak és dekoratívak nagyon.)Üdv Lucky.
2009. okt. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
légyszíves ne!a miértet már leírták erre nem térek ki viszont egy használt 50 liter körüli akváriumot egész olcsón lehet szerezni,és abból remek kis akváriumod lehet amiben a halak is jól érzik magukat,vagy még olcsóbban egy húsz literes aksit ami növényes garnélásnak gyönyörű!
2009. okt. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igazából azért gondoltam gömbakváriumra mert kis helyen is elfér és nem szeretnék sok pénzt áldozni rá.Nem aragszkodom az aranyhalhoz de nem nagyon szeretnék semmilyen technikai cuccot beszerezni hozzá.Ezek szerint igy nem is él meg egy hal?
2009. okt. 11. 17:59
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Megél a gömbakváriumba az aranyhal, de állatkínzás! Most gondolj bele, te hogy éreznéd magad a helyében? Szerintem felejtsd el, keress hozzá más állatot.
2009. okt. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Így nem él meg!
2009. okt. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
Nézd egy felszerelés nélküli kicsi akvárium, életközösségének a fenntartása, még a tapasztalt akvaristáknak is gondot okoz.Ez így, nem fog neked sikerülni és csak bosszúságot fok okozni, a haladnak pedig szenvedést, amíg életben van.Ha szeretnél halat tartani, bizonyos berendezések,még a legszívósabb halakhoz is kellenek.Legalább egy vízszűrő.A gömb formát, nem tudom ajánlani, akvarisztikai célra.Gondold ezt át, és ha döntöttél, szívesen segítünk egy kis aksi, viszonylag olcsó, összeállításában.SN.
2009. okt. 12. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
51%

Lucky-nak minden szava aranyat ér, hidd el nekem már nagyon sok jó tanácsot adott, és ha megfogadod nagyon szép akváriumod lesz. Én megfogadtam és 2 gyönyörű akváriumra tettem szert! A gömb aksit pedig gyorsan felejtsd el!


Ui: Köszönöm Lucky a jó tanácsokat!!

2009. okt. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Nekünk gömbakváriumunk van és benne egy sziámi harcos, annak úgysem kell sok hely mert nehezen úszik a hosszú uszonyai miatt, köszöni szépen jól érzi magát. Levegőt is kap és nem koszos az akvárium se (bár hetente 1x 2x kikell cserélni a vizet, de ez a 3 liter ez nem sok ha cseréről van szó)

Az aranyhal tényleg nem biztos hogy jó egy gömbakváriumba, viszont a betta az jó mert kisebb is sokkal mint az aranyhal.

Próbáld ki, majd kitapasztalod hogy hogy a jó.

2009. okt. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!