Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranysügér szaporítás az...

Aranysügér szaporítás az nehéz? Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
Van 3 aranysügerem, gyönyörűek, közülük 2 nagyobb, és 1 a kicsi, nem tudom, hogy melyik milyen nemű, de valószínű, hogy akkor azonosak, mert kb. fél éve , vagy talán egy éve is megvannak, de nem pároznak. Amúgy hogy lehet megállapítani a nemüket? Vagy ez csal vaktában megy a mi részünkről???

2013. jún. 17. 11:15
 1/2 anonim ***** válasza:
A szaporítás nem nehéz sőt nagyon könnyen szaporodnak. A nemeket úgy tudod megkülönböztetni, hogy a HÍMnek a hátúszóján és a farokalatti úszoján lévő fekete csík sötétebb és szélesebb mint a nőstényeké. HÍM nagyobbra nő mint a nőstények és a hím általába kergeti a nőstényt. Az hogy 1 éve megvannak és nem szaporodnak nem azt jelenti hogy soha nem fognak. Nekem is kb. 1-2 éves korukba szaporodtak először.Mi kell hozzá?: 100 liter-körüli akvárium, jó szűrés bujkálókat csinálhatsz nekik kőből, hogy jól és biztonságba érezzék magukat. Növényeket is tehetsz bele pár anubius fajtát mert azokat nem eszik meg. (Az utolsó pár mondatba nem oktatni akartam! ÉS elnézést kérek ha ezeket már tudtad nekik biztosítani csak én is így rendeztem be az akváriumomat és nálam csak 1 HÍM és 1 nőstény van de havi rendszerességgel szaporodnak annyira jól érzik magukat azért ajánlottam ezt.) SOK SZERENCSÉT KÍVÁNOK :)
2013. jún. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem két éves korukig ne akard megállapítani a neműket. Ahogy előttem írták, a hátúszóban, has alatti és análus úszóban húzódó fekete sáv a hímnél sötétebb, szélesebb. Viszont vannak hímek, amelyek később mutatják meg valódi színezetüket. Főleg a ranglétra alján jellemzőkre érvényes. Én például két évig abban a hitben éltem, hogy a yellow sügereim párban vannak, majd két év után a másik is elkezdett intenzív fekete sávokat felvenni, és összebalhéztak. Két hímem van. Egyébként a szaporításhoz egy megfelelő méretű akváriumon és jó szűrésen kívül más nem nagyon kell. Még egy hím és egy nőstény sügér :)
2013. jún. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!