Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szűrő mellett kell tisztítani?

Szűrő mellett kell tisztítani?

Figyelt kérdés

Bocsi, ha hülyeséget kérdeztem, de komolyan gondoltam. Még nincsenek halaim, de lesznek.

Szóval ha berakok szűrőt akváriumba (150L), akkor azt kell tisztítani? És ha igen, akkor milyen gyakran? Mert vizet cserélni azt gondolom kell. De azzal együtt tisztítani is belülről? (Első halaim, jól jön a segítség, lehet, hogy hülyeségeket fogok még kérdezni, de hát...)



2013. jún. 17. 13:03
 1/9 bamboochatheone ***** válasza:

Attól függ milyen szűrő.

De heti vízcserével együtt érdemes kiporszívózni az aljzatot és kiszedni az elhalt növényi részeket stb stb.

2013. jún. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

milyen halakat teszel bele és menyit?

milyen lesz a szűrő és mekkora a teljesítménye?

2013. jún. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Inkább most kérdezz a dolgok előtt mint élesben kövess el baklövéseket.

150 liternél már javasolt külső és belső szűrő használata is. A Belső jó lesz mechanikai szűrésre és vízforgatásra, de az érdemi munkát a külső szűrő látja el.

Igen, kell tisztítanod az akit sőt a belső szűrőt is ha már azt látod, hogy nem igazán dolgozik. A belső szűrő szivacsát mindig akváriumi vízben nyomkodd ki, így kevésbé károsodnak a szűrő bacik. Ha megfelelő külső szűrőt választasz azt elég fél-1 évente takarítanod.

Heti, két heti részleges vízcsere így sem árt, amit egy aljzatporszívóval is elvégezhetsz, legalább a kavicsok közül eltudod távolítani a felgyülemlett mulmot.

Az aki falát sem árt átkaparászni az alga miatt.

2013. jún. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, majd igyekszem jó szűrőt választani, amúgy abban tudtok segíteni?
2013. jún. 17. 13:16
 5/9 Norbig ***** válasza:

Igen.Egy TertaTec EX 1200 jó lenne bele.Ez egy külső szűrő.

Ezt is takarítani kell 1-2 hetente egyszer.Vízcsere is kell természetesen.Ha valamit nem tudsz nyugodtan kérdezz még.

2013. jún. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Van még egy csomó kérdésem, aki tud segítsen légyszi!:

Belső szűrők, amik jók, hány forinttól kezdődnek? (külsők is), Milyen halakat lehet együtt tartani?, Milyen növényt, követ vegyek az akváriumba? És vízicsigát is tehetek bele?

Haltápból mindegy milyen? Köszi előre is a válaszokat!

2013. jún. 17. 13:55
 7/9 anonim ***** válasza:

Tényleg sok kérdésed van:)

"Belső szűrők, amik jók, hány forinttól kezdődnek?"


Egy általam kreált vélemény csak ez, én 30 liter víztömegre 0.5 liter szűrőfelületet szoktam tenni, ez ha megfelelő a halak száma, passzolnak az akvárium méretéhez 2 hét takarítás mentességet ad.


Nálad 150 literes akváriumban berendezéstől függően 120-130 liter viz lehet ehhez arányosan 2 literes szűrőfelülettel rendelkező belső kellene, létezik ilyen de az óriási és drága, ezért mindenféleképp külső vödrös szűrő kellene, 4 rekeszes, minimum 5 liter szűrőtöltettel, nem a szűrő márkája lényeges, hanem az ami benne van maga a töltet, elfogadott és én véleményem szerint is makk egészséges vizet csinál alulról felfelé a vödrös szűrőben

kerámia gyűrű, szivacs, siporax, szivacs, vagy kerámia, szivacs, szivacs, siporax, siporax.


Hogy milyen szűrőt veszel az a pénztárcán múlik, nagyon sok márka van, a töltet maga, a szűrőanyag a lényeg, hogy milyen tartályon folyik át az szerintem lényegtelen. 25-35 ezer körül van egy rendes töltettel egy gyári külső, a töltet szinte mindegyiknél, némi kerámia és szivacs kivételével cserés.


Belső szűrő, a külső szűrő elég gyenge áramlással dolgozik, így a megfelelő áramlás véget kell ami tisztán tartja az akvárium aljzatát, kell bele belső is, 150 literbe szerintem ha apróbb halak vannak akkor 2x700 liter/óra ha nagyobb erősebb halak lesznek akik jobban bírják az áramlást akkor 1 darab 900l/óra ha sűrű növényzet, esetleg sok kő lesz benn akkor mellé még egy 700 liter/ óra vagy lehet egy állítható 1200 liter/óra csak az átlag hangos már.


Hát most ennyi a szűrés része.

2013. jún. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Milyen halakat lehet együtt tartani?"


Hát ez nehéz kérdés, kétféle verzió van, elmész a kereskedésbe nézegesd erősen a halakat, döntsd el melyik tetszik, ezt rajtad kívül nem tudhatja senki, ha megvannak a befutók itt keresd ki őket: [link]


Utána tedd fel kérdésbe mi kell nekik, és mondjanak ötleteket.


B verzió, megvan a kész akváriumod, és abba keresel élőlényeket, én az első utat választanám.


Én személy szerint édesvízi társas akváriumba, kétfélét különböztetek meg, lágy vizes, és kemény csap vizes, ezt a diszhalinfo írja NK német keménységi fok, a lágy vizes halaknál ezt a plusz költséget kell eldönteni hogy tudod vállalni.


Én neked személy szerint mivel kérdésedből adódik hogy most kezdenéd az akvarisztikát 2-3 hét utána érdeklődést ajánlanák akár itt is kérdezhetsz.


De ez is egy jó oldal: [link]

2013. jún. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szóval szerintem valami támpont kellene hal ügyileg, gondolom ez a kérdés "Van valaki olyan merész, hogy így konkrétan MINDENT elmond a haltartásról?" a tiéd.


Kellene hogy mi a pénzügyi kereted, egyáltalán társast gondoltál vagy valami támpont kellene.

Így nehéz segíteni.

2013. jún. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!