Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 64 literes akváriumba milyen...

Bubuc kérdése:

64 literes akváriumba milyen (és mennyi) halat ajánlotok betelepítésre?

Figyelt kérdés

Most vásároltam egy 64 literes tartályt, egy plattival, egy black molly-val, pár garnélával, és három kuli-kuli-val. Hozzájuk szeretnék halakat venni, tudnátok segíteni? Kezdő vagyok, a kezdő akvaristák minden bújával-bajával, olyan halakat elsősorban, amiket nem tudok egy hét alatt kiírtani a vízből.


Másik kérdésem az elnne, hogy sajnos a nagy melegben felkúszott a víz hőmérséklete 30 celsiusra, milyen tippeket ajánlanátok a hűtésre? Olvastam a jeges palackot, de ez nem túl drasztikus a halaknak?


2013. jún. 22. 14:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5%

vörösszárnyú keszeg


mindenütt beszerezhető (csatorna, holták, folyó,tó)

2013. jún. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
3%
g
2013. jún. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

5 cm alatti halaknál 5 liter vízhez 1 halat számolunk

5-8cm körüli hal esetén 8 liter 1 hal

9-15 cm 15 liter 1 hal

15cm felett 30 liter 1 hal


ilyen melegbe könnyen felmelegednek még a nagyobb akváriumok vizei is érdemes jégkockákkal hűteni a vizet, de nem kell drasztikusan, mert azért még a 30C°elviselik

2013. jún. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Pendulum92 ***** válasza:

Kérdező:

Mivel kezdő vagy, gondolom nem tudsz minden részletre figyelni, nincs meg a tapasztalatod, így én inkább azt ajánlanám, hogy amíg nem jössz bele a dolgokba, inkább erősen telepítsd alul az akváriumod. Egy normális-, vagy túltelepítésnél ha hiba csúszik a dologba, könnyen elmehet a kedved és a pénzed az egésztől.


Én visszavinném a black mollit, mivel ő nagyobb akváriumba való. A kuli-kulit nem ismerem, a platti megvan 64 literben. A garnélákat meg előre sajnálom, halálra lesznek stresszelve.


Tehát mondjuk egy 5-6 platti ellenne ennyi vízben, gondolom gyenge szűréssel, de több egyelőre elég nagy felelőtlenség lenne.



"5 cm alatti halaknál 5 liter vízhez 1 halat számolunk

5-8cm körüli hal esetén 8 liter 1 hal

9-15 cm 15 liter 1 hal

15cm felett 30 liter 1 hal"


Ez inkább irányadó, sokkal több összetevős az egyenlet, mint a hal hossza.



"ilyen melegbe könnyen felmelegednek még a nagyobb akváriumok vizei is érdemes jégkockákkal hűteni a vizet, de nem kell drasztikusan, mert azért még a 30C°elviselik"


A jégkockák nem érnek semmit, a legjobb egy ventilátor. Nekem is 30 fokra melegedett fel, kirohadt a fél növényállományom tőle. Kicsit túlzás, hogy 30 fok még jó.

2013. jún. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom sajnos a molly-t visszavinni, mert a halakat meg a garnélákat a tartállyal együtt kaptam, ha nem viszem el őket, nem tudom, mi történt volna velük.



Bár a helyzet így sem rózsás, mert a halakat kénytelen voltam a friss vízbe beletenni, remélem túlélik. Bár ez még mindig egy sansz az életre, ha nem hozom el őket, biztos a halál számukra.

2013. jún. 22. 16:48
 6/12 Pendulum92 ***** válasza:

Mivel mindegyik hal állat, így szerintem ne olyan halakra hajts "amit nem lehet egy hét alatt kiírtani", hanem tegyél szert akkora tudásra, hogy ne is legyél képes őket egy hét alatt kiírtani.


Ha tényleg totál kezdő vagy, akkor ne vásárolj még halat, hanem mindennek olvass utána. Akvarista.hu-n vannak jó e-bookok.

2013. jún. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is hagyd így.

Tegyél bele sok növényt, azt szeretik.

2013. jún. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Pendulum92:



Nyilván nem a kiirtásukra törekszem, és minden hal élőlény, de vannak kényes és kevésbé kényes halak, így értettem a kérdést :)


Végigolvasván sem tudom, hogy mennyi az a tápmennyiség amit beaadhatok nekik úgy, hogy nem etetem őket alul és túl? Mennyi forrázott spenót/salátalevelet tehetek be nekik (egyben van felvágva?) hogy ne indítson be a rothadásával kerülendő biológiai folyamatokat, ill. egy héten hányszor adjak ilyet? Szóval vannak itt olyan dolgok amiknek hiába ovlasok utána, nem tudom a választ :(

2013. jún. 22. 17:31
 9/12 Pendulum92 ***** válasza:
Adj nekik jó minőségű száraz, és fagyasztott tápokat. Zöldségeket is adhatsz néha, de ne vidd túlzásba. Ha meg nem eszik meg, szedd ki.
2013. jún. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Pendulum92 ***** válasza:
Amúgy egyes dolgokat neked kell kitapasztalni majd. Nem minden dologról van leírás.
2013. jún. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!