Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 180x50x55 akváriumba hány kg...

180x50x55 akváriumba hány kg ajzat kell, tippeket szeretnék milyen fajtát nevűt érdemes beletenni?

Figyelt kérdés

2013. jún. 23. 17:41
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Ez 90x30-as alapterületű akvárium volt és

10 kilót vettem bele.

Azaz 2 zsákkal, mert 5 kilós zsákokban volt.

De lehet nem is ide raktam az összes talajt, mert egy kicsit raktam még másik akváriumba is, szal lehet hogy csak 7 kiló került bele. Éppenhogy 2 kis dombot tudtam csinálni belőle, de középen már alig takarta az üveget.

2013. jún. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 YourDestiny ***** válasza:
Olcsó és jó megoldás: szitálj sóder, 1-2 milliset. Először kiszitálod a nagyot, aztán a túl finom port. Ingyen van, csak be kell, hogy jöjjön a drappos színárnyalat.
2013. jún. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
na most ha bazalt nem jó növényekhez mennyivel volna különb a sóderes megoldás , én csak azért mondtam hogy húzós az ár mert ügye ide magas szorzó érték mivel kb 50-70 kg kell beletelni hogy 4-5 cm meglegyen kb , mondjuk ezek nagyobb kövek kitöltése megoldás tetszett , viszont jó múltkor gondoltam egyet és kimentünk ide hozzánk Budapestre a Dunához de nem hogy köveket még kavicsot se találtunk
2013. jún. 25. 06:54
 14/26 A kérdező kommentje:
JBL MANADO akváriumtalaj 25 L erről mi véleményetek ezt kb 350 literes akváriumra ajánlják volt itt egy vélemény erről hogy túl könnyű és erős szűrőnél vagyis áramlatnál felszáll a talajról
2013. jún. 25. 07:00
 15/26 YourDestiny ***** válasza:
A Manadoból több kell, mint az általános talajból. 50 liter is kevés lesz. Mert igen, túl könnyű, repked, így vastagon kell teríteni. Ezen kívül kell egy hónap, amíg a növények bele kapaszkodnak, különben a legkisebb páncélos percek alatt kitúrja belőle.
2013. jún. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 YourDestiny ***** válasza:
Bár lényegében elég az 50 liter, ez nem kiló, megkevertem. Literre adják. A sóder teljesen jó a növényeknek egyébként, csak megfelelő szemcseméretűt kell szitálni.
2013. jún. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
elmentem ide hozzánk az állat kereskedésbe megnézni közelebbről ezt jbl manado-t igaz zacskón keresztül tudtam szemügyre venni nem olyan könnyű szerintem minthogy egy páran is említettétek , persze mivel nagyon apró így előfordulhat hogy nagy nyomásra elindulna , de ha ez így is van az ürüléknél nincs könnyebb és még se szálldos
2013. jún. 26. 01:02
 18/26 YourDestiny ***** válasza:
Hidd el, könnyű. Ezek agyaggolyók. Vízben volt, ami nekem el se süllyedt, csak egy idő után, ha lenyomdostam. Egy icipicit meglegyezed, száll minden felé. Ha ennél könnyebb lenne, szinte már lebegne az akvárium alján. Szóval csalóka, zacskón keresztül én sem ezt vártam.
2013. jún. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 bamboochatheone ***** válasza:

Ilyen: http://www.youtube.com/watch?v=YI57hnhV3ns És ez nagyon jól tükrözi milyen igazából ez az aljzat.

Én nagyon szeretem. Csak ajánlani tudom.

2013. jún. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Ezt Videót néztem én is , most vagy én nem értem a 2 utolsó válaszod vagy tényleg üti egymást , egyikben elenzed másikban meg jónak minősítetted vagy nem
2013. jún. 27. 04:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!