Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért van állandóan darakór...

Miért van állandóan darakór az akváriumban? Már annyira elegem van.

Figyelt kérdés
3 éve van meg az akvárium, 65 literes, szűrő, automata fűtő van, akkora, amekkora az akvárium méretéhez szükséges. 27 fok van alapjáraton, most így nyáron ez felmegy 28-29-re. A halak 3 éve ugyanazok, a növények szintén. (7 db parázslazac, 6 db törpe páncélosharcsa) Kb. 5 hónapja folyamatosan van darakór fertőzés annak ellenére, hogy az ég világon semmi változás nem történt 3 éve az akváriumban. Tünetek: néhány harcsa vakarózó mozdulatokat tesz az aljzaton, növények levelein, 2 lazacon pedig van 1-1 db kis elálló fehér pötty, ami időnként eltűnik, majd másol előjön. Komolyabban nem jön elő a fertőzés, de így is rossz lehet nekik. Először sera costapurral és sóval kezeltem az akváriumot, rendbe jöttek, eltűnt az a 2 db pötty és nem vakaróztak a harcsák. Utána parakill turbóval, majd malachit zölddel kezeltem őket. Ez történt 5 hónap alatt. Minden kezelés 9 napig tartott, 3 naponta vízcserével, gyógyszer pótlással. Bedobtam 2 neomagnol tablettát is, hogy átfertőtlenítsem mindent, addig elköltöztek egy kisebb, de új akváriumba a halak. Az utolsó kezelés óta kb 3 hét telt el, de már megint vakarózik egy harcsa és megint két halon van 2 pötty. Már nem tudok mivel kezelni, nem tudok hogy segíteni nekik és el is ment a kedvem az egész haltartástól ezért. Vízcsere amúgy hetente van 20%, kaja fagyasztott mindig (többféle), heti 1 nap kihagyással. Takarításnál mindig kidobom a szivacsot, szóval arról se jöhetnek vissza. Miért betegek ennek ellenére? :(
2013. jún. 25. 16:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Milyen a szűrő van benne?

Jó lenne egy kép is az akváriumról.

Milyen gyakran dobod ki a szivacsot?

2013. jún. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Pendulum92 ***** válasza:

A darakór az sok apró pötty, nem 1-2 nagyobb, elálló.


Ez valamit más lehet, nem tudom mi. Az biztos, hogy valami körülmény legyengíti a halakat. Sokat segítenél azzal, hogy ha leírnál minden ami csak eszedbe juthat. Például a pontos szűrőtípust is.


Az is lehet, hogy ugye eddig minden oké volt ,de valamit elhanyagoltál, esetleg valami most jött ki, amit eddig esetleg rosszul csináltál.

2013. jún. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Hetente dobom ki a szivacsot, mivel hetente takarítom vele az akvárium üvegfalait, meg az anubias leveleit is le szoktam törölni. Sima kisméretű mosogatószivacsot szoktam venni takarítás célra, szerintem megfelelő erre. Ez miért lényeges? Gondoltam egyértelmű, ha már írtam, hogy hetente takarítok. A szűrőre is írtam, hogy literhez mérve megfelelő Tetratec in 600 plus a neve, állítható 300-600L/h, maximumon megy 50-100 literig használható.

Bocsi, ha ingerültebbnek tűnök, csak ma vettem észre, hogy megint vakaróznak és nem kérdéseket szeretnék a kérdésemre, hanem válaszokat. Vagy legalábbis legyen segítség és magyarázat is.

2013. jún. 25. 16:48
 4/18 Pendulum92 ***** válasza:
Még olyanok is jók lennének, ha megtudnád mondani, mint pl. pH, keménység, ammónia, nitrát.
2013. jún. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A fűtőm Sera 75W, automata. A világításom az pocsék, mert szettet vettem anno és a műanyag tetőbe nem lehet nagyobb teljesítményű fénycsövet rakni, ennél pedig csak az alacsony fényigényűek maradnak meg. Anubiasok vannak és valami kis alacsony, terebélyes növényke 2 fajtása, az egyik fajtája világoszöld a másik lilásabb. De ezek bírják. A barna alga szaporodik nagyon, ezért át szoktam mindent takarítgatni hetente, 2 hetente pedig egyenként a sok kis levelét a növényeknek is. Nem tudom mi történt. Igazából annyi volt, hogy eltűnt az ecsetalga az akváriumból valami miatt, de ez nem hiszem, hogy parazita fertőzéshez vezet. Na szóval az algával szoktam harcolni időnként, ezen kívül annyira más bajom nincs.
2013. jún. 25. 16:57
 6/18 anonim ***** válasza:

akkor egy egyszerű válasz, ha nem szeretnél több kérdést:

gondolom szarul tartod őket.

2013. jún. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Pendulum92 ***** válasza:

" meg Sima kisméretű mosogatószivacsot szoktam venni takarítás célra, szerintem megfelelő erre."


Esetleg az is lehet, hogy ebben a szivacsban van valami anyag, szappan stb, ami ingerelheti a halak bőrét.



"A szűrőre is írtam, hogy literhez mérve megfelelő Tetratec in 600 plus a neve, állítható 300-600L/h, maximumon megy 50-100 literig használható."


Az, hogy a literhez mérten elég a szűrő, nem mond semmit, mivel a dobozon lévő adat durva túlzás. Azért kérdezzük meg minden esetben, mert az esetek 80%-ában alulszűrt a kérdező akváriuma.


A te esetedben valóban jó a szűrő, ha elég szivacs van benne. Bár én levenném olyan 400 l/h körülire, hogy hatékonyabb legyen a biológiai szűrés.



"Bocsi, ha ingerültebbnek tűnök, csak ma vettem észre, hogy megint vakaróznak és nem kérdéseket szeretnék a kérdésemre, hanem válaszokat. Vagy legalábbis legyen segítség és magyarázat is."


Értjük mi, de kérdeznünk is kell, hogy tudjunk valamit mondani, mivel kevés, vagy pontatlan információbol alig lehet valamit mondani, ha egyáltalán lehet.

2013. jún. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Keménység: 10NK, ph: 7,66. A nitrátot meg az ammóniát nem tudom, mert nincs hozzá mérőm.
2013. jún. 25. 17:03
 9/18 Pendulum92 ***** válasza:

" A világításom az pocsék, mert szettet vettem anno és a műanyag tetőbe nem lehet nagyobb teljesítményű fénycsövet rakni, ennél pedig csak az alacsony fényigényűek maradnak meg. "


Nekem is gyárim van, lehet bővíteni újabb fénycsővel, vagy LED szalaggal, nálam 2 m hidegfehér LEd van berakva pluszba.



"Anubiasok vannak és valami kis alacsony, terebélyes növényke 2 fajtása, az egyik fajtája világoszöld a másik lilásabb. De ezek bírják."


Az anubias lassú növekedésű. A növények fontosak abban, hogy kivegyék a vízből az ammóniát, és nitrátot, lehetséges, hogy a vízcserékkel nagyon feldúsult. Persze ez alapvetően a biológiai szűrés feladata, de a növények is fontosak.



"A barna alga szaporodik nagyon"


Ez bizony alulszűrést jelent. Az alga a fölös tápanyagokon tud elszaporodni. Minden héten takarítod a stűrő szivacsát? Akvárium vízbe, vagy csapvízbe? Ha csapvízbe, meg is van az ok: megölöd a lebontóbacikat, amitől fel tud dúsulni az ammónia.

2013. jún. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Persze, lehet kérdezni is, csak pl.: sok kérdésemhez csak a kérdés marad és hiába írok rá válaszokat, nem ír többet, az aki kérdezett, ezért örülnék nagyobb kifejtésnek is.

Xandir:

Nem hiszem, hogy szarul tartom, akkor meghalna minden halam és nem élnének hiánytalanul már ennyi ideje gyönyörű, erőteljes színekkel, élénken. Eddig betegek sem voltak soha, nagyon sokat olvastam a tartás előtt és közben is, hogy mit hogy kell, de nincs egy halom problémamegoldó tapasztalatom, mert eddig nem volt problémám.

A szivacsra én is gondoltam, hogy nem-e van benne valami, de nem volt ráírva a csomagolásra, így használtam. De keresek mást a következő takarításra.

2013. jún. 25. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!