Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy kerültek csigák az...

Hogy kerültek csigák az akváriumomba?

Figyelt kérdés
Van egy 84l-es akváriumom, kb fél éve. Tegnap este észrevettem az akvárium falán több kis pöttyöt. Miután jobban megnéztem, úgy láttam, mintha kis csigák lennének. (pár mm nagyságúak). Szerintetek ez lehetséges? Nem vettem csigákat, növényeket is már jó pár hónapja nem vettem. Maguktól csak nem kerülhetnek oda, vagy mégis?
2013. jún. 26. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is ezzel a "problémával" küzdök. Új növényt ezer éve vettem, azok már meg sincsenek, élethű műnövénnyel pótoltam őket. Gömbmoháim vannak. Ezek a csigák pedig állandóan megjelennek, ilyen pici domború alakúak. Nagyobbra nem fognak nőni. Nekem a vízcserék és a teljes aljzattisztítás sem űzi ki őket. Bár szerintem nem sok káruk, de hasznuk sincs az akiban.
2013. jún. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát ha nem nőnek nagyobbra akkor annyira nem zavar, bár nem is örülök neki:)). Maguktól képződnek, vagy mégis mitől kerülhettek oda?
2013. jún. 26. 09:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Gondolom a növényen amit vettél voltak csigapeték, aztán most kinőttek. Talán ez a hólyagcsiga lehet. Nem ártalmas, nem bánt senkit. Algát eszeget.
2013. jún. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És tényleg nem nőnek ennél nagyobbra? Most nagyon picik..tényleg csak pár mm.
2013. jún. 26. 11:12
 5/5 anonim ***** válasza:

A hólyagcsigák ilyen 5 miliméteresek szoktak lenni nálam. Azonosítsd be, hogy melyikre hasonlít.


[link]

2013. jún. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!