Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen növényt tegyek még az...

Milyen növényt tegyek még az akváriumomba, és melyik halakat vegyem ki?

Figyelt kérdés

Most lett ma újraültetve a növényekkel (amik megmaradtak, mert most vettem tápszert meg rendes fénycsövet) és így még nem olyan szép, majd ha a riccia megnő és a jávai moha is.Én valiznáriára gondoltam, de lehet hogy az nem nézne ki jól benne, mit rendeznétek át ha nem tetszik???

Az akvárium 65,934l-es és mostanában volt a szülinapom, szüleim úgy gondolták hogy meglepnek egy nagy csapat razbórával neonhallal és gurámikkal. (mivel tudniillik ők nem értenek az akvárisztikához)

Még jó hogy akkor még nem ötlött ki a fejemből hoy én afrikai sügéres akváriumot szeretnék, mert vettek volna bele akkor mindent. :)))

Na, de komolyra fordítva a szót, mit vegyek ki és mi maradjon, van benne:

-6 gurámi (3 nőstény, 3 hím)

-7 Vörös Neon

-13 Ékfoltos Razbóra

-Az anci, de az marad, meg öt törpe foltos páncélos cory

Bocs, ne engem szidjatok, mert most igazán nem tehetek erről, kb.: másfél hete kaptam őket, és így hogy most átrendeztem, kirakom ami/aki nem kell.

Ti mit raknátok, bele aminek megfelel ez a berendezés?? (hal növény minden választ várok, CSAK NEGATÍVET NEM)



2013. jún. 19. 23:23
 1/10 A kérdező kommentje:

Ja bocs, a linkek:

[link]

[link]

[link]

[link]

A falam sárgászöld nem a víz!!!

(amúgy ha tennétek bele növényt akkor miylet és hova???

2013. jún. 19. 23:28
 2/10 anonim ***** válasza:

Én a gurámikat, meg a razbórákat kivenném.

Az ancit se erőltetném, de írtad, hogy hozzá ragaszkodsz.

Neonoknál szerintem eléggé határeset, de náluk főleg az úszótér miatt, ők azért maradhatnának, meg a törpe coryk is

Ha jó szűrésed van, akkor a maradékot talán már elbírná.

2013. jún. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia, elég sokat látom a nevedet itt ebben a rovatban, megpróbálok segíteni, úgy veszem ki hogy érdekel az akvarisztika, majd eldöntöd mit hasznosítasz a dolgokból.


Elsőnek tartsuk életben azokat a halakat, rohamos tempóban el fognak pusztulni.


Szűrés: kellene keresni egy gépjármű egészségügyi dobozt, majd gazdaboltba venned kéne még ma! 2-3 darab krumplis zsákot, kifúrod a dobozt hogy a szűrőd nyomó része legyen ki belőle, megpakolod a dobozt krumplis zsákkal, lehet másmilyen doboz is [link]


Én ilyeneket szoktam, [link]


Mondhatnák mást is, de nincs értelme ha nem csinálod meg napjaik vannak a kis szűrőfelületed miatt.

--------------------------------------------------------


Kapd ki az a két világos követ valószínűleg keményíti a vizet.

---------------------------------------------------------

Törpe gurámi lágy vizes hal 10nk körül érzi jól magát.

------------------------------------------------------


Ancinak ha nincs fa tegyél be, bélcsavarodás lesz ha nincs benn, 1kg-körüli vasfával évekig elvan.

----------------------------------------------------


Sok a hal, ancin kívül három fajta van, egyik csapattól megválnék, ancinak csak a fa érdekes egész nap azon van.


Szűrésen javíts feltétlen mert baj lesz, ha marad a szűrés akkor két csapat menjen.


Egy keménységteszt nem ártana.

2013. jún. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha egy csapat marad benn akkor 30%vizcsere, ha kettő akkor heti 2x20


A diszalinfot én most már nagyiívbe le....m , 50%-os támpontnak jó kezdőknek, soha nem olvastam, mostanában beleolvasok és cenz.. hülyeségek vannak.


Törpe gurámik 10 nk kemény vízbe teljesen elvannak, szeretik a kisebb alacsony akváriumokat, és a bokros növényeket, sokat időznek a levelek alatt, nem egy nagy úszók, inkább a dúsabb növények között érzik jól magukat.


Valiznéria jó választás, kicsi akváriumban is jól kezelhető, metszhető.


Ha tetszik ez copizd le : [link]


Tegyél be két bokros növényt, meg vallisznériát, és valami nem túl érzékeny levelű növényt, sűrű legyen.

2013. jún. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem a köveket megnéztem sósavval (apukám kémikus :))) Tehát biztos hogy nincs mésztartalmuk!!!
2013. jún. 21. 11:49
 6/10 A kérdező kommentje:
És amúgy B. joci már tavaly óta újrakezdtem, és jól megy, csak most ennél kilátástalan voltam, és nem vagyok annyira kezdő!!! :)))
2013. jún. 21. 11:52
 7/10 anonim ***** válasza:

Félre értesz, én nem írtam hogy te kezdő vagy, annyit írtam hogy többször láttam a neved, foglalkozol a témával, teljesen jól csinálod.


A képek nem a legjobb minőségűek, nekem alul szűrtnek tűnik, de mint mondtam csalós.

A terhelés viszont így eléggé kritikus, te tudod szánsz vagy sem 60ft-ot meg egy dobozt arra hogy a szűrőd szivacsa teljes egészében a baktériumoké legyen, a mechanikai szennyeződéseket kikerülve.


Ha a kő nem meszes akkor oké, csak ez ahogy helyesen te is láttad inkább sügeres akváriumba mutat jól.


Fára csak felhívtam a figyelmedet.


A diszhalinfo által közölt adatok szerint az ancinak nagyobb aksi kell, amit én nem értek, ha jó a szűrés akkor bőven elvan csak a kedvenc fája legyen meg, körülötte mocorog egész nap.


Azt hogy melyik halgárdát tudod kiemelni az rád tartozik, az itt nyilatkozók, válaszolók, szerintem 70%-a túl van telepítve csak nem ismerik be, ha jó a szűrés és megvannak a halak egymással akkor nagy probléma nem lehet.

2013. jún. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Persze sok a hal állomány, csak most hiába írja bárki is hogy emeld ki a mittudomén 6 törpe gurámit, úgyse fogod kivenni, visszavinni a boltba, ha megtetszenek úgyis megtartod csak mint mindenki lapos kúszásba teszed.


Én mindig egy hangyányit túltelepítek, jobb az etetés szempontjából, persze frankó szűrés, és ésszerű határokon belül. (nem 40 literbe aranyhal meg hasonlók)


Persze vannak kivételt képező halak amikkel nem ajánlatos társasban nagy létszámban kooperálni.

2013. jún. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Az, hogy milyen növényt ültessünk, sokaknak gondot jelent.

Arra kell a legjobban figyelni, hogy minden hal valahonnan származik [földrészről], és ott sincs mindenféle növény egy helyen. Tehát ha növényt szeretnénk, akkor mindenképp 1 fajtát, vagy két nagyon közel álló fajt ültessünk, de össze-vissza minden félét ne.

2013. júl. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jaj a jo eg aldjon meg ki ne vegyel egy halat sem mer a szarazfoldon megdoglik....maximum tedd at egy vodor vizbe de az elegge unalmas lessz neki vagy tegyel ketto halat egy vodor vizbe akkor tudnak kergetozni...de ha ugy gondolod folyamatossan atmenetileg veglegessen ideiglenesitve lassan megszoktathatod oket a vodorben levo lubickolasra akkor meg ott is hagyhatod oket..bedobsz nekik valami maradekot a hetvegi lakomabol azzal el vannak..
2014. jún. 3. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!