Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja van a halamnak? FONTOS

Mi baja van a halamnak? FONTOS

Figyelt kérdés
3 papagájsügérem van, közülük az egyiknek felpuffadt a hasa, és a pikkelyei bebarnultak. Gondoltam arra hogy esetleg az ikráktól, de utánaolvastam, és azt találtam, hogy ez a faj nem képes szaporodni.
2013. jún. 26. 10:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
khm. piros?
2013. jún. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

igen, akváriumi megvilágításban pirosak.

De mit a szinen akadsz fenn, nem azt kérdeztem hogy milyen szinű...

2013. jún. 26. 11:23
 13/23 anonim ***** válasza:

biztos azért barnul, mert egy mesterségesen színezett izé.

legközelebb majd veszel olyan halat, ami a természetben is megtalálható.

a szűrésed is iszonyat gyenge.

2013. jún. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

nem érted, hogy 5éve megvannak ugyanezek?! Nem szinezett halak, azoknak a színe már 2hét után eltűnik. Nem 5év múlva fog a 3ból egynek...

beszerzek egy belső filtert is akkor, hátha segít

nekem ezek a halak tetszenek, és nem olyat fogok venni, ami a te ízlésednek megfelel.

2013. jún. 26. 12:53
 15/23 anonim ***** válasza:
génmanipulált, ha így jobban tetszik.
2013. jún. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 izomszörp ***** válasza:

Lehet valami bél probléma is.

Mit adsz nekik enni? Széklete nem átlátszó?


Amúgy a szűrés tényleg lehetne erősebb a többiek sem bántásból mondták.

2013. jún. 27. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Ahogy nőnek a halak úgy növekszik egyre jobban az akvárium terhelése, ezt a terhelést követni kell, 250 liter necces 3 kifejlett papagáj sügérnek, kb 20 centis a kifejlettek hossza, és nagy a marmagasság is, tehát ahogy nőnek több táp kell és erősebb szűrés is, a részleges vízcseréket is növelni kell.


A papagáj sügér egy eléggé félénk hal, kell neki a búvóhely, állandóan onnan kandikálnak ki, jópofa halak.

2013. jún. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Kicsit off.


"már 5 éve megvannak,"


Ha nem lenne nagy kérés leírnád milyen vízben tartod őket, és pontosan mit adsz nekik enni, és hogy tűrik meg a növényzetet?


Csinálgatok egy aksit, két plekó, öves díszcsíkok, melléjük lenne 4 darab papagáj sügér, a kereskedés kirakatába van két kifejlett, azok nagyon tetszenek, aranyosak, egy éve szemezek velük.


Szóval 90% hogy papagáj sügér lesz, megköszönném ha mondanál pár infót róluk, 5 év az nálam bizonyít.

A kereskedésbe csapvízbe vannak, egy éve vannak ott, több volt de már csak kettő él, 1000liter a kirakatban van.


A kicsiket 3500ft ért kapnám olyan 10 centisek pirosak, sárga az nem tetszik.

2013. jún. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Dupla üvegen mobillal fotóztam, nem jó a kép

A hatalmas márvány sügér takarja őket.


[link]


[link]


Ez egy három méteres akvárium, ilyen óriás halaknak amiket visszahoznak a gazdik.

Lehet van 3000 liter is, még a boltban se tudják mekkora, mert van benne egy hatalmas háttér ami levesz elég sokat, meg benne van egy szűrőakvárium is teljes hosszban a hátulján.

2013. jún. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Eltűntek róla a foltok egyik napról a másikra, pedig semmit nem csináltam.

Nagyon kedves halak, nem kell velük annyit cseszekedni mint a guppikkal meg hasonlókkal.

Aljzatnak homok, apró kövek, néhany nagyobb. Dísznövényeim nincseneek, mert állandóan kiszedik és megeszik.teljesen felesleges, nem tűrik meg. Van 2 levegőztetőm,amin lehet állítani a buborékok mennyiségét. Pár fa csök, díszként. NAgyob barátságosak, nem cspkelődnek, nagyon jol elvannak más halakkal. De azért nézz utána milyen halakkal nem lehet összekombinálni őket.

Víz...hát rendes csapvíz, ebbe havonta keverek vmi tisztító csöpököt,ilyen kék szinű. HA ilyen halakat veszel, nem bánod meg ;) csak többet vegyél, mert képesek belehalni a magányba, vagy a társuk elvesztésébe. Gyorsan kell az utánpótlás:) Sok sikert.

Melegítőt is vegyél, nem csípik a hideget xD

2013. jún. 29. 16:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!