Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tarthatok ekkora akváriumban...

Tarthatok ekkora akváriumban tűzhasú gőtét? Hányat? (kép)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon szeretem a gőtéket, és most találtam egy 30 x 50 x 38 as akváriumot, és nem tudom mehet e bele gőte... ez elvileg 57 liter, ami szerintem kevés egy gőtének, hiszen az kétéltű, és azoknak elvileg nagy hely kell.


Már berendeztem, van

- kimászó (3is)

- 9w világítás

- sóder-gyöngykavics aljzat

- ha kell, akkor van vízforgató (NEM szűrő)

Igazából növényes beállítottságú vagyok (ilyen az akim is) de ebbe nem szeretnék növényt mert van benne elég szikla, és már berendeztem a hardscape et.És tápozás sem lenne, mivel nincs növény


Ha szeretnétek akkor rakok képet róla.

Szóval: Lehet e 2db kínai "pirospocakos" gőtét ( XD )57 literben tartani? :)



2013. jún. 27. 18:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
én nem értem mióta tartozik a gőte az akvarisztikához :/
2013. jún. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Akvaterrárium, és itt vannak akik jobban értenek hozzá (pl hable)

De ha akarod, jelentsd, és átrakják :)

2013. jún. 27. 19:24
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én tartottam 4db kínai tűzhasút 45 literbe, félig vízzel, elite mini szűrővel (220 liter/órás). 5 naponta etettem kb egy kevés élő tubifeexxel, vagy vörös szúnyoglárvával. Kis csipesszel kiraktam a kőre, és a vízbe is raktam picit. Aztán volt hogy nem ették meg és a vízből a szúnyoglárva kikelt és a szúnyogok itt repkedtek a lakásban. Szerencsére ezek ilyen kis nyomi szúnyogok voltak, nem is csíptek.


Tessék itt van leírás:

[link]


Aranyos a kínai, nekem is az tetszik, de szerintem a japán az többet kajál, mondjuk az nagyobb is. A kínainak szerintem elég az a kis akvárium. Hát pl csináltam nekik úszó szigetet egy kb 4x4 centis darabka polifoamból, volt, hogy azon feküdt kettő. Arra is ráfértek. Nem nagyok ezek és nem mászkálnak sokat.


Ismerősömnél kint a vízóraaknában is volt kettő valamilyn tűzhasú gőte, az olyan kis hely, kb mintha egy 10 literes akvárium lenne, és ezek ott voltak vagy egy évig úgy, hogy nem is tudom mit ettek, kint a teljen. Fél évigente lementünk oda és még mindig éltek. De azokat szerintem senki nem rakta oda, ők költöztek oda. Zala megyében volt ez, valahonnan a kertből jöhettek. Szal nem egy klausztofóbiás állatok, ha maguktól is behúzódnak ilyen kis helyekre. Persze azért mentek oda, mert ott mindig volt egy kis víz.

2013. jún. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
"kint a teljen. Fél évigente lementünk " ---> kint a telken. Fél évente lementünk
2013. jún. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm :D

Amúgy király a murénád, hable :D

2013. jún. 27. 19:47
 6/15 A kérdező kommentje:
De én kettőt tartanék.Baj?Nem lesz magányos?
2013. jún. 27. 19:48
 7/15 anonim ***** válasza:
Nemtudom, nekem úgy volt hogy kettő mászott mindig egymásra, vagy egymás mellett feküdtek kint valahol, egy külön és egy meg mindig a vízben úszkált, az alig jött ki onnan. A többit meg úgy löktem be néha, hogy menjenek már be a vízbe, ne száradjanak ki :)
2013. jún. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Egyébként akartam csinálni velük filmet, hogy ők lettek volna a krokodilok, és voltak ilyen vasútmodell mini strandoló embereim, aztán azokat így kiraktam asztalra, a "hatalmas" gőte meg ott sétált ment mellettük. Csak az volt a baj, hogy nem sikerült a film, mert hülyén nézett ki hogy az emberek nem mozogtak :D
2013. jún. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Am megeszik a fagyi szúnyoglárvát?
2013. jún. 27. 20:42
 10/15 anonim ***** válasza:
igen
2013. jún. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!