Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat ajánlotok?

Milyen halat ajánlotok?

Figyelt kérdés
Van egy 200 literes akváriumom. Jelenleg ajándékba kapott csigasügérek vannak benne. Szeretnék valami szép szines sügérfélét ami 10cm-nél inkább kisebb.
2013. jún. 28. 11:53
1 2
 1/13 anonim válasza:
nem, a csigasügér félénk állat. nem tarthatsz mellette más halat, meg ugye kell neki csigaház, és a mésztartalmat nem tudná elviselni semmilyen más állat!
2013. jún. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 YourDestiny ***** válasza:
Sügérfélét akar mellé. Annak meg bizonyos ásványi anyagok kötelezőek. Kisebb afrikai sügereket tarthatsz mellette. A csigasügérnek mindenképp legyen sok csigaházuk. Ők az alsóbb rétegekben mozognak. Melléjük jó lehet esetleg a neolamprologus beuscheri. Arra figyelj, hogy legyen külön kialakított terület, menedék a számukra.
2013. jún. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tudnátok még más halat ajánlani?Légyszi
2013. jún. 28. 17:59
 4/13 YourDestiny ***** válasza:
Őszintén szólva csigasügér mellé nincs sok alternatíva. Kisebb testű sügerek között nézelődj. Törpesügereket. De ne dél-amerikai fajt. Egyébként milyen csigasügerekről van szó? Sokcsíkú? Bulldog?
2013. jún. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Pendulum92 ***** válasza:
Nekem pl a citromsügér nagyon tetszik, olyan szép kis sárga. Viszont nem tudom, hogy kompatibilis-e a csigával, majd a sügeresek megmondják.
2013. jún. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Pendulum92 ***** válasza:
Rá gondoltam: [link]
2013. jún. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 YourDestiny ***** válasza:
Ha eleget konyít a sügerekhez, akkor meg lehet oldani, hogy működjön.
2013. jún. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Épp azért kértem hozzáértők tanácsait mert nem "konyitok" hozzá. Két faj nagyon is tetszik a Julidochromis és a Xenotilapia. Valamelyik fajtája közülük lehetséges e

a társitás?

2013. jún. 29. 06:06
 9/13 A kérdező kommentje:
Lemaradt multiról van szó.
2013. jún. 29. 06:08
 10/13 YourDestiny ***** válasza:
Xenotilapia mi? Sima? És julidochromis mi? Marlieri? Az, hogy egyes halakra azt írják, nem agresszív, ne vedd kézpénznek. A xenotilapia homoksügér, állandóan ás. Nem tartom kizártnak, hogy háborgatná a csigasügereid birodalmát. A julidochromist is békésnek titulálják más fajokkal, de háromszor akkorára nő, mint a multi. Említettem, hogy külön területet kialakítva a két fajnak működőképes lehet egy társítás, de szívem szerint én a multikat nem társítanám 10-12 centire növő fajokkal.
2013. jún. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!