Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A neonhalat és a bettát lehet...

A neonhalat és a bettát lehet etetni szárított vizibolhával?

Figyelt kérdés
Mert ha nem akkor mit ajánlanátok, mivel etessem külön-külön őket?
2013. jún. 30. 19:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen.De emellé az étel mellé ajánlom még a lemezes haltápot.Egyik nap ezt adsz nekik, a másikon meg azt! :)
2013. jún. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 YourDestiny ***** válasza:
Lehet, de a tápanyagtartalma egyenlő a nullával. Inkább a szemétbe szórnám, minthogy halat etessek vele.
2013. jún. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 kzs ***** válasza:

@ YourDestiny


Pontosan így van, és nemcsak a szárított vízibolha, de az az összes ilyen jellegű kaja kukába való.


Sokkal jobb a fagyasztott: kis darabkát egy pohár vízben felosztasz belőle, majd beleadagolod az akváriumba.

A szűrő felkavarja, és olyan hatást kelt, mintha élnének.

A halak imádják, és tápanyagokban gazdag, természetes kaja, aminél nincs jobb.


Ilyet adj, a szárított vízibolhát pedig felejtsd el.

2013. jún. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 YourDestiny ***** válasza:
Igen, szárított tubifex, szúnyoglárva és hasonlók szintén hasonló cipőben járnak.
2013. jún. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 izomszörp ***** válasza:
Fagyikaját nagyon bírják! :)
2013. jún. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
a szárított vizibolhát azt nem is eszik. Kaptam mellé még 3 féle tápot, ilyen lemezszerű, de azt összetörtem nekik, és eszik :) amúgy köszönöm a válaszokat.
2013. júl. 1. 16:10
 7/16 YourDestiny ***** válasza:
A száraz táp csak kiegészítés legyen. Főleg fagyasztott eleséggel etess.
2013. júl. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Platypus ***** válasza:
A szárított vízibolha elhízott halaknak való fogyókúrás kaja. Szinte csak emészthetetlen kitinből áll.
2013. júl. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Fagyasztott artemia, ciklopsz, mysis, tubifex:

[link]

Ezek kaphatók minden díszhal boltban csak kérni kell, mert a mélyhűtőben tartják és azért nem látod kirakva.


Megkérdezheted, hogy van e blodwoorm mix, ezt a hűtőbe kell rakni, nem a mélyhűtőbe: [link]


Az én halaim a lemezest sem eszik meg. Ha beszórom csak néznek bambán, hogy mi az. Odamennek a szagra, aztán finnyáskodnak. El lettek kényeztetve. Ritkán próbálkozok lemezessel, de csak most azért, mert szoktatom őket hozzá. Ha elmegyek nyaralni, akkor etetőgépet odateszek nekik, és abba csak lemezest tudok tenni, vagy ilyen kis bogyó alakú pellet kaját.


A "bettagran" is egy ilyen pellet kaja, szeritnem a bettának az is egy lehetőség, lemezes helyett, mert azt neki találták ki. Kis zacskóban lehet kapni.

[link]

És ez talán jobb, mint a lemezes, de az is lehet, hogy azzal egyenértékű. Nem tudom.


Ha halliszt van benne, az nem egészséges, de az lehet a lemezesben is. Azért kell nekik adni fagyi kaját is, hogy néha valami jót is egyen.


A szárított kaják meg már olyan mint valami papír, se íze, se szaga, nem is mozog, persze hogy nem gerjednek rá a halak. Egyszer vitorlás hal előtt húzgáltam egy szárított tubifex kockát, rákötöttem egy cérnára, hogy kapjon már rá. Ment utána, de úgy sem kellett neki. Ezek tényleg szarok. Nem is értem hogy minek árulják? Melyik hal eszi meg?

2013. júl. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én amikor vettem az aranyhalat akkor ezt vettem hozzá..De ő ette. És az nagy baj ha a neonokat ilyenekkel etetem ? : [link] meg ilyennel: [link] és ilyennel: [link] lesz bajuk tőle? Nem mintha spórolni akarnák de nekem azt mondták, hogy a fagyasztott eledel az tele van bacikkal, és ha igaz akkor nem igazán raknám be a fagyasztóba az ételek mellé :$$
2013. júl. 2. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!