Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ugye nem lenne baj ha így...

Ugye nem lenne baj ha így használnám aküldső szűrőt?

Figyelt kérdés
Úgy jó ha a beszívó csövet leteszem az aki aljához a kifolyót pedig megemelem kicsi valahogy és kicsit csobogtatja a vizet?Vagy annyi oxigén megy be alapból is a szűrővel hogy ne fulladjanak meg?Mert az aki fedett ott sok oxigén nemlesz?
2013. júl. 2. 19:27
 1/8 A kérdező kommentje:
a külső szűrőt*
2013. júl. 2. 19:28
 2/8 Pendulum92 ***** válasza:
Szerintem csobogtasd nyugodtan, ha nem zavar a hangja.
2013. júl. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Pendulum92 ***** válasza:
Sőt, jól érzed, oxigén ellátás szempontjából is kell.
2013. júl. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ meg a zöld kéz!mostanába nem kapok értelmes válaszokat csak tőled yourdestinytől meg habletől a többi csak lehurrogja mit irok és nem pedig leírja mikell vagy h jóe értelmesen :)
2013. júl. 2. 19:37
 5/8 Pendulum92 ***** válasza:
Most látom hogy te vagy a csigasügeres. Még is a külső mellett döntöttél?
2013. júl. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 YourDestiny ***** válasza:
Az a helyzet, hogy az oxigéndús víz titka nem a buborékok, a porlasztás meg buborékok szanaszét. Persze ilyen kiegészítővel lehet egy kisebb, plusz lépést előre tenni, de a lényeg ugyanaz: a vízfelszín oxigénmegkötő képessége. A buborékok se durrannak szét a vízben, hanem a vízfelszínnel érintkezve. Tudjuk, hogy a víz a felszín mozgása, tehát akvárium esetében hullámzása által köti meg az oxigént, ebből adódóan elég, ha az esőztető fodrozza azt. Elégséges oxigénellátás, nincs szükség pocsolni meg levegőztetni ezerrel. Nálam a külső esőztetője kb. 5 centivel van a vízfelszín alatt, de a lyukak felfelé néznek. Mivel a víz felszíne kell és folytonos mozgásban van, állandó az oxigénellátás is. 3 éve megy így, ráadásul sügeres akváriumban, amik kiemelten oxigénigényes halak. Gond egy szál se.
2013. júl. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 YourDestiny ***** válasza:

*kellő és folytonos


Természetesen a lyukakat nem úgy kell elképzelni, hogy full felfelé fordítottam, mert abból szökőkút lesz. Kb. 30 fokkal néznek felfelé.

2013. júl. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen pendulum mert láttam hogy nem tetszik nektek a belső akkor mért ne szánnék rá pénzt?Főleg mert most hogy már asztal se kell alá mert megoldom abból amimvan külsővel kijön 50ezerből teljes egészébe mindennel együtt.De azért még azt hozzátenném hogy ez egyáltalán nem biztos hogy így lesz avgy lesz mert ez még csak az én fejembe született meg otthon nem adtam még elő :)Azon múlik hogy anya megengedi e apa ő úgyis bennelesz :)A válaszokat pedig köszisokat segítettek!
2013. júl. 3. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!