Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem esznek a galaxy...

Miért nem esznek a galaxy razbóráim?

Figyelt kérdés
Próbáltam már porrá tört lemezeset, granulátumot, porrá tört granulátumot is. Hárman vannak, és már három napja nem esznek. Segítsetek! tegnap este is szórtam be nekik granut, és még mindig ugyanott vannak. :(
2013. júl. 6. 17:36
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
*2 gömoha*
2013. júl. 6. 22:47
 12/15 anonim ***** válasza:

Akkor azok vadongogottak lehetnek és csak az élő vizibolhát, meg az élő artemiát ennék meg. A vizibolhát ismerik. Később meg rá lehet szoktatni őket a száraz kajára is, pl a Sera vipan baby és shrimps natural garnéla kaját is meg szokták enni.


Ha nem tudsz élő vizibolhát venni, akkor

Vegyél egy artemia sórák petét, és keltesd ki:

[link]

Ezt szórd bele 2 liter vízbe, keverj bele 3 kiskanál sót és egy levegőztetőt lógass be 2 napra, a levegőztető csövet tedd az aljára, hogy erőteljesen mozogjanak a tojások, ki tudjanak repedni. 2 nap mulva ott fog úszkálni a rengeteg kis fél miliméteres rákocska, de nehéz észrevenni, mert nagyon picik. Aztán vedd ki a levegőztetőt és hagyd őket sima állott vízben, levegőztető nélkül, nem kell szűrő sem bele. De a rákok 3 napig élnek csak kaja nélkül, ezért kéne enniük algát.

Pl szórj bele egy kis porrátört alga tablettát. Vagy egy adag mohát egy tál vízben tegyél ki a napra jó erős fényre és növeszd benne a zöldalgát. Azt adhatod a rákoknak enni. Ezek meg tudnak nőni fél centisre is. És menet közben, minden nap egy mini hálóval tudnál áthalászni a galaxiknak kis rákot és azt megennék. Mellette lehetne még a porrátört száraz kajáiddal is próbálkozni, hogy szokják azt is, hátha idővel majd elfogadják. Egy ilyen zacskó artemia petét árulnak a legtöbb díszhal boltban.

2013. júl. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Pesten VI. Eötvös U 28. Atlantisz díszállatban van élő kaja, általában artemia, de néha vizibolha is szokott lenni. Tubifex is mindig van, de azt még a pici galaxyk nem biztos hogy meg tudják enni. Nem tudom mennyire kicsik. 5 hónaposan már megeszik azt is. De gondolom nem Pesten laksz.


Vagy ha kitennél egy gyümölcsöt rothasztani valahova, azon megjelennének a muslincák. Megpróbálhatnád kis hálóval megfogni és bedobni a vízbe. Bár én még ezt nem próbáltam, de mivel a természetben előfordulhat, így nem tartom kizártnak hogy megennék a galaxyk.


Csak írom az ötleteket, ami eszembe jut most hirtelen.

2013. júl. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Valószínűleg petét veszek is holnap. De szerintem már kicsit megéheztek és eszegettek egy nagyon keveset. Most kérdeztem meg anyám, hogy lehetne-e ilyen petét venni, erre elkezdett ordibálni velem, hogy ne idegesítsem ilyen hülyeségekkel. Erre mondtam, hogy akkor inkább pusztuljanak el... végülis ez a megoldás nemde? -.-
2013. júl. 7. 11:52
 15/15 Pendulum92 ***** válasza:

Szerintem, ha ez problémát okoz, inkább tenyéssz magadnak élőt.


pl.: vízibolhát hozol egy kisebb tóbol, és élesztővel eteted, majd mindig lehalászol egy párat.

Vagy a hable által javasolt muslica is jó.

De van csomó lehetőség, pl ecetféreg, nézz utána az otthon tenyészthető élő eleségeknek.

2013. júl. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!