Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Juwel korall 60as aksim van....

Juwel korall 60as aksim van. A gyári világítás megfelelő?

Figyelt kérdés

Ilyen világítás van benne:

[link]

Juwel Twin-Lite, pedig a doboz szerint egy 15W-os T8 Day-Lite kellene lennie. És szerintem ez erős, mert folyton zöldül! Egy 60 literesbe konkrét típust tudtok nekem mondani? Bár, nem tudom, h ebbe a fedélbe mi más világítás kompatibilis!



2013. júl. 7. 17:22
 1/3 YourDestiny ***** válasza:
Mi zöldül? Ha kompakt fénycsöves a tető, akkor csak ugyanilyen kompakt fénycsövet tudsz belerakni. Egy, az előtét miatt a teljesítménynek egyeznie kell, kettő, a foglalat más típussal nem lesz kompatibilis. Az, hogy daylight fényű, jó. Viszont hány Wattos a cső? Nézd meg, rá lesz írva minden.
2013. júl. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát az biztos, hogy ez minden, csak nem T8.

Meg az is biztos, hogy nem a fényerő nagysága miatt algásodsz, ez 100%.

Egyébként a gyári világítások elég silányak szoktak lenni.

2013. júl. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen van. Juwel rekord 63 literes, 15w-al. Anubias szépen elvan, nő, és épp most virágzik is. Gömbmoha is szépen elvan benne.

Nekem néha zöld algáim vannak, szóval elvileg nem gáz a fény.

Mondjuk vettem egy juwell reflektort, amit a fénycsőre kell tenni, és visszaveri a felfelé irányuló fényt. Ez elvileg 60%-al megnöveli a fényerősséget. Én tükörreflexes géppel mértem (ami persze nem olyan, mint egy speckó fénymérő), de még az is kimutatta a változást.

2013. júl. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!