Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zöld alga, de csak az ablak...

NotoriusBIG kérdése:

Zöld alga, de csak az ablak felöli oldalon!?

Figyelt kérdés
hello. mit csináljak ,h elmúljon egyre több lesz ,de csak az ablakhoz közeli oldalon indul és jön egyre beljebb. volt valami a vizemmel kaptam rá SERA SILICATE CLEAR-t a kölső szűrőbe. vettem EASY LIFE ALGEXIT -et.amugy EASY FERRO + EASY KALIUM + JBL FERROPOLlal tápozom a növényeim mert nagyon kivannak :( lukadnak a levelek meg elhullik mind az anubia sárgás volt most meg olyan kékes szürkés töredezett. mi a baj??
2013. júl. 9. 23:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

1. alga: az ablak felőli oldalt árnyékold le egy fekete kartonlappal

2. gazok: milyen világításod van? mert a leírtak alapján tápozol rendesen de valszeg gyenge a fényed, másik lehetőség, hogy nem kapnak szenet. mert mindent felsoroltál kivéve a folyékonyszenet.

2013. júl. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
jah és a folyékony algaölőket felejtheted is elfelé amíg nem árnyékolod le azt az oldalát az akváriumodnak amelyik felől kapja a természetes fényt. amint ezt megoldottad már érni is fognak valamit ezek a termékek...
2013. júl. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 YourDestiny ***** válasza:

Feleslegesen vetted az AlgExit-et, ugyanis vissza fog jönni az alga, ha a kiváltó okot nem szünteted meg. Vagyis a közvetlen napfénytől takarni kell, különben azt csinálsz, amit akarsz. Alap dolog, hogy ablak közelébe nem teszünk akváriumot. Ha nem tudod áthelyezni, takard ki.


Ha tápozol és mégis gond van a növényekkel, akkor nagy valószínűséggel gyenge lesz a világítás. Viszont marhára nem értem, minek nyomod tele a vizet káliummal, de főleg vassal. Ha túladagolod, abból is adódhat gondod. Vegyél inkább egy normális tápot, ami makro és mikro elemeket egyaránt, kellő arányban tartalmaz. Pl. Profitot. Ezeket a tápokat meg így, egyedül ne erőltesd.

2013. júl. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
hát azért annyira azért nincs közel az ablakhoz olyan jó 3méterre .meg amugy kezdő vagyok honnan kéne tudjam ,h 3 méterre az ablaktól belepi az alga. amugy tök új cső van az akváriumba mivel tök új az akvárium (fél éves) és napi 10 órát ég kb.. igazából azért vettem ezt a sok szart mert a neten olvastam.. amúgy mi is ez a profit vagy mire érted ,mert németbe lakok nem tudom h itt is van -e olyan!
2013. júl. 11. 11:40
 5/15 YourDestiny ***** válasza:

Az jó, amikor valaki kézdő és vásárol, ahelyett, hogy előtte informálódna. Ha három méterre van az ablaktól, akkor nem érheti közvetlen napfény. Ebből adódóan az algásodás oka valami teljesen más lesz, mint a napfény. Az a kis plusz legfeljebb csak rásegít, de biztosan nem ez a kiváltó ok. A 10 óra világítás se segít, általában elég a nyolc. A fényerővel is érdemes játszani, nem a világítás időtartamát emelni az egekig.


A növénytápsó teljes neve Easy Life Profito. Ezt használd, egyedül. Semmi más nem kell, esetleg folyékony szénforrás, ha igény van rá (Easy Life EasyCarbo).


Az pedig, hogy a növények lyukadnak, nem egy-két dolog miatt lehet. Lényegében se a fénytechnikáról, se a növények fajtájáról nem tudunk semmit, így pedig nehézkes bármi biztosat írni.

2013. júl. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
amúgy a boltba megnézték a vizem és sok benne a szilikát és erre kaptam a SERA SILICATE CLEAR-t. most olvasom ,h ez is okozhat algásodás ha sok a silikát.akkor lehet ez a baj a növényeknek is.
2013. júl. 11. 19:38
 7/15 YourDestiny ***** válasza:
Nem, nem ez a baj. Nálunk is szilikátos a víz, és a növények nőnek, mint a gomba. Egyébként is, magas szilikáttartalom mellett a barna alga jellemző. Neked milyen algád van egyáltalán?
2013. júl. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 YourDestiny ***** válasza:
Mert a barna is lehet zöldes árnyalatú. Ha meg zöld, abból van millió fajta.
2013. júl. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
hát olyan zöldes kicsi szálak. de csak az akvárium üvege van vele teli meg 1-2 kö az akváriumba de csak azok is az ablak felöli oldalon inkább.de ha jobban megnézem ahol hozzáér az anubis levele az üveghez ott is tiszta barna a levél meg az üveg is.. meg van a köveken 2-3 ilyen csomóba felálló feketés alga is.
2013. júl. 11. 20:38
 10/15 YourDestiny ***** válasza:
Értem. Ezek alapján már meg tudom mondani a probléma forrását: rossz vízminőség. Oka: túl sok hal, túletetés, ritka vízcsere, de leggyakrabban a gyenge szűréstechnika. Vagy persze ezek együttese.
2013. júl. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!