Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kész akváriumból lehet levágat...

Kész akváriumból lehet levágatni? Lehetséges?

Figyelt kérdés
Van egy 60 cm mély akváriumom. Nem lehet tisztességesen bevilágitani. Több fénycsövet pedig nem szeretnék tenni bele.
2013. júl. 10. 06:59
 1/9 Salx Narval ***** válasza:
Tegyél bele kevesebb vizet, kár lenne ezért elvágatni, lehet, hogy idővel meggondolod magad és megbánod. Szerintem egy ügyes üveges eltudná vágni szétszerelés nélkül is, feltéve, ha vállalod az esetleges törés költségét. Próbáld meg esetleg elcserélni, egy nagyobb akváriumért szívesen adnak kisebbet.
2013. júl. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is gondolkoztam ezen. de a világitást nem tudom lejjebb tenni. Igy változik valami?
2013. júl. 10. 08:19
 3/9 YourDestiny ***** válasza:

60 centiméter még pont jó méret ahhoz, hogy tisztességesen be lehessen világítani. Ha 10 centivel feljebb van a lámpa, még az se gáz, ugyanis a fényt legnagyobb mértékben a víz fogja szűrni.


Na most ha azt vesszük, hogy a 60 centiméterből lejön az 5 centiméter aljzat plusz 2-3 centiméter fentről (mivel nem töltöd tele), máris nem marad csak durván 50 centis vízoszlop. Ehhez a T5-ös fénycsövek és power kompakt fénycsövek még egyaránt tökéletesek.

2013. júl. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Salx Narval ***** válasza:
Van még egy megoldás, marad minden úgy ahogy van és kevesebb fénnyel is beérő növényeket telepítesz, én ezt tenném ha semmikép nem akarnám erősíteni a fényerőt.
2013. júl. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Milyen növényt ajánlanál?
2013. júl. 10. 13:55
 6/9 YourDestiny ***** válasza:
Hány Watt lesz? Ez a kérdés...
2013. júl. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pl a quad T5 2x24watt lámpákkal meg lehet csinálni hogy lejjebb szívod a vizet és valamilyen kapókkal belógatod.
2013. júl. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
Egy-két növény ami gyenge világítás mellett is szépen fejlődött nálam, de itt ez-az oldal, válogass. Hínármoha, vízitök és átokhínár (patakból gyűjtött, hideg vízi akváriumba),20 fok fölött, anobias félék, jávai moha és a legtöbb moha , gömbmoha ami tulajdonképp egy algaféle, én szétvágtam és gyökérre, sziklára kötöztem. [link]
2013. júl. 11. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kész akváriumból levágni hagyományos üvegvágóval ami egy átlagos üvegesnek van nem lehet, van egy gyémánt vágó azzal egy vonalzó mentén meghúzod az üveget, és egy egyenes lapon egy határozott mozdulattal letöröd, ránehezedsz, ez összerakott akváriumnál nem megy, vizes vágóval pedig szintén csak táblából tudnak vágni.


Én simád tennék egy magas aljzatot hátra, oda ültetném a kényesebb növényeket, lehet 15 centi is, nem töltöd tele az megint 5 centi, de ha megnőnek a növények föl is lehet tölteni teljesen.

2013. júl. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!