Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen növény van az akvárium...

Milyen növény van az akvárium aljzatán?

Figyelt kérdés

A pázsit szerű növényre gondolok.

[link]


2009. okt. 19. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Én,ahogy így megnéztem,egy jó alaposan szétszedett jávai mohára gondolok,de hogy hogy tudta volna azt így rögzíteni...Azt nem tudom,de nagyon hasonlit rá.üdv Lucky
2009. okt. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
Igen Lucky jól látod, a talajon és a fán Jávai és gombmoha van.A fára damillal célszerű rögzíteni a mohákat,( az úszó májmohát is fellehet kötni ).A talajnál célszerű készíteni egy keretet,saválló és rozsdamentes acélból, majd egy műanyag hálót rá kell feszíteni ( mint a teniszütő ).A mohát egyenletesen a talajra teríted és ráteszed a keretet.Ahol nincs moha oda köveket fát teszel, ez jól rögzíti a keretet.Két háló közé szorított mohával a hátfalat is dekorálhatod.Egy idő után semmi nem látszik a hálóból, szépen benövi a növény.Igéző nagy akvarista és akváriumkertész, gyönyörű dolgokat csinál.SN.
2009. okt. 20. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként nincs olyan vízi növény, ami hasonlóan dekoratív, mint ez a moha "pázsit" de van gyökere, tehát nem kell külön rögzíteni?

2009. okt. 20. 08:55
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
De igen,sok fajta talajtakaró növény van, csak ezeknek 1W/Liter világítás kell, növényes és napfény színhőmérsékletű csövekkel és táptalajjal.Ezeknek a növényeknek CO2-adagolás és tápsózás is kell.Egy két növényke: Parvulát,apró fűszerű/ Acicularis, kicsit nagyobb /Blyxa Japanica /Glossa.Ezek gyökeresek és szépen benövik a szabad helyeket.SN.
2009. okt. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves SN,


akkor már értem, hogy miért nem olyan elterjedt az ilyen fajta akvárium. Én is inkább maradok a kavicsnál és 1-2 élő növénynél.


Köszönöm a sok értékes infót!

2009. okt. 20. 13:48
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Az akvakertészet,nem olcsó dolog,de azért egy 40-50 Literes aksit be lehet vállalni, a CO2-öt tablettával is pótolhatod, nem kell feltétlenül palackos.Ami költséges az a két darab 25W-os fénycső napi 10 órás üzemeltetése és évenkénti cseréje,bár azt mondják, hogy fél évente kellene cserélni.Nekem is tetszenek ezek az aksik, de én is maradok a hagyományos akvarisztikánál,így ugyanannyi pénzből háromszor akkora aksim lehet és nekem is tökéletesen megfelel a Jávai moha.SN.
2009. okt. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!