Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hol lehet gömbakváriumot...

Hol lehet gömbakváriumot kapni Budapesten?

Figyelt kérdés

Floráriumnak szeretném berendezni, de már sehol nem találok a városban. Az egyik díszhal üzletben azt mondták, hogy árusítani sem szabad, de ezt nehezen hiszem el.


Valakinek valami tippje? Webshop nem jó, mert nem hoznák ki időben.


Köszönöm előre is!



2013. júl. 17. 01:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%
A gömbakvárium be lett tiltva. Minimum 30literben kell tartani a gerinces állatokat, de az is kevés fajnak megfelelő. Jól mondták abban a bizonyos díszhalüzletben. Arra figyelj, hogy halak esetében nettó 30literes akvárium legyen, vagy több, mivel nem lehet teljesen felönteni egy akváriumot, és az ajzatvastagságot se lehet beleszámolni a 30literbe.
2013. júl. 17. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Félreértetted a kérdést.
2013. júl. 17. 01:24
 3/12 anonim ***** válasza:

Lehet hogy az Atlantiszban még van, mostanában nem néztem, de ott vannak extrém akváriumok, van pl 6szög kicsiben, arra az egyre emlékszem.


Nekem volt egy gömb a szekrény tetején, de rádőlt egy váza és eltörték egymást, aztán tök jó épphogy nem a fejemre potyogtak az üvegszilánkok, csak a lábam elé.

2013. júl. 17. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha kell egy 30 literes henger alakú akvi, akkor szólj, mert azt tudok adni ingyen (VI. kerületben az Oktogonnál).
2013. júl. 17. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi, hable!!! Sajnos a henger nem túl jó arra, amit kitaláltam. :( Valami szűkebb szájú, öblös edényke kéne, amiben jobban megmarad a pára. Fél Budapestet végigutaztam ma és minden öblös edénynek nyoma veszett... :)
2013. júl. 17. 01:58
 6/12 anonim ***** válasza:
Félre lettél értve. Bocsi!
2013. júl. 17. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Separa! :) Max légy lesz benne. :)
2013. júl. 17. 02:06
 8/12 Pendulum92 ***** válasza:
Én pl vaterán próbálkoznék.
2013. júl. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Platypus ***** válasza:
100%

Nekem van egy nem túl szép példány, óriás lombikból lett levágva. Van rajta pár halvány vonal ami az űrtartalmat jelzi. Gömbhöz képest viszonylag nagy, legalább 6-7 liter, bár rég láttam és nem emlékszem rá nagyon. Ha érdekel, utánanézek hol van.


Egyébként nem hallottam róla, hogy az árusítása is tilos lenne. A törvény biztosan nem változott, az nem mond semmit az árusításról, csak hogy mit lehet benne tartani. Lehet, hogy a hatóságok szigorúbban ellenőrzik a dolgot mostanában.

2013. júl. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy van e még, de a hódos barkácsboltban vettünk három éve ilyesmi üveget. Mint egy óriási borospohár, azt hiszem 6 literes űrtartalom.

Én megnézném, vagy valami nagyobb kertészetben.

2013. júl. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!