Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az ormányos márnáknak vannak...

Az ormányos márnáknak vannak alfajai? Ugyanis vettem két darab ormányos márnát, de nincs középen csak, csak a farok úszójuknál kis fekete folt. A kereskedő azt mondta, hogy ilyen fajta.

Figyelt kérdés
2013. júl. 20. 19:03
 1/9 A kérdező kommentje:
csík középen
2013. júl. 20. 19:12
 2/9 Platypus ***** válasza:
Nem alfajokról van szó. Létezik vagy 4-5 különböző faj a kereskedelemben, amik nagyon hasonlítanak és össze-vissza keverik őket. Néhány még csak nem is a Crossocheilus nembe tartozik, pl. a Garra cambodgiensis, Epalzeorhynchos kalopterus. És az a legnagyobb gond, hogy ezeknek a halaknak a viselkedése és az igényei is nagyon eltérnek. Van amelyik agresszív és nem eszik algát. Hasznos lenne, ha lefényképeznéd a halaid.
2013. júl. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Rengeteg fajtája van.
2013. júl. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ők eszik az algát és viselkedésük is olyan mint a repülő rókának legalábbis a mozgásuk is olyan.Ide hogy tudnám felrakni a fotójukat/én is gondoltam erre,hogy könnyebben lehessen azonosítani őket/?
2013. júl. 21. 18:20
 5/9 anonim ***** válasza:

képfeltöltés.hu tallózás, kijelölöd, feltöltés, link a képhez, másol, beilleszt.

Mindegyiknek olyan a mozgása, nincs nagy eltérés köztük.

Leginkább csak abban, hogy milyen algákat esznek meg.

Hány pár bajsza van?

2013. júl. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
kettő és ezüstös színük
2013. júl. 22. 16:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem reticulatus.

Hűvös víz kell neki 20 fok körüli.

És egy 120×45 cm-es terület egy 3-4 fős csapatnak.

2013. júl. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mármint Crossocheilus reticulatus.
2013. júl. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen ők azok.Nagyon köszönöm segítségeket!
2013. júl. 23. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!