Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Penész szerű valami a talajon...

Szombati Csaba kérdése:

Penész szerű valami a talajon és a növényt is megtámadta! Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Kb 5 napja állitottam be az újonnan vásárolt JUWEL RIO 180-as akit és pár nap múlva fehér valami jelent meg a növényeken főleg a Hemiancthus-on de mára már átterjedt az Eleocharis nevű fűre is és kezdi elvesziteni a szinét!Használok Ferropol 24 novénytápot de nem javúl a helyzet!Mi lehet a baj és hogyan orvosolható???????

2013. júl. 21. 12:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az első 3 válaszoló vagyok.


A kérdésedre a választ már leírtam a 3. válaszomban, ez is természetes, a barna alga is el fog tűnni, ha a növények egészségesen fognak fejlődni.


Kérlek, ne pontozz le, mint az első válaszomnál, az idő engem fog igazolni.

A folyamatot felgyorsítani nem érdemes, az akvárium türelemmel tanít a természet tiszteletére.

2013. júl. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!Nem pontoztam le senkit mindenkinél a hasznos választ jelöltem meg ha nem igy történt az csakis véletlen történhetett és utólag is bocsánatot kérek!!!


Ha az aki már töb mint egy hete kapja a baktériumokat és az akvárium startert akkor mennyi idő után érdemes bele halat venni?

2013. júl. 26. 09:51
 13/15 anonim ***** válasza:

Igazából nem az a lényeg, baktériumokból nem kell sok, inkább arra fektesd a hangsúlyt, hogy a baciknak is megteremtsd az életfeltételeket.

Hiába locsolod bele, ha nem tudnak szaporodni.


El kell kezdeni halkaját (pl fagyasztottat) adagolni az akváriumba.

Ha azok el kezdenek bomlani, a bacik azon el tudnak szaporodni.

Egészséges esetben mire jön az első csapat hal, addigra már naponta annyi kaját kellene a vízbe szórni (több napja) mint ha már ott lennének a halak.

Így nem hirtelen terheled le a vizet, és a halak által termelt (hiszen bennük is lebomlik a kaja) méreganyagokat le tudja bontani a már elszaporodott baktérium kolónia.

A kaja mennyiségét lassan emeld, először csak pár naponta kis csipet.

Amúgy ezt az elejétől el lehet kezdeni, időt spórolsz vele, mert így majdnem hiába locsolod a bacikultúrát, az csak egy promóciós duma, hogy ettől csak úgy magától már minden rendben lesz az aksiban.

A növényeknek is jobb, ha egyből egyfajta feltételeket szoknak meg, nem megint alkalmazkodni kell az ismét változó körülményekhez.

Mivel a halak kajája (illetve trágyázása) befolyásolhatja a növények tápozásának a mennyiségét.

2013. júl. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Az alga ellen mi a hatásos módszer?
2013. aug. 2. 18:26
 15/15 anonim ***** válasza:
Hát barna alga nekem is szokott lenni. Azt szokták mondani, hogy kevés a fény. Megnöveltem a fényerőt annyira, mintha növényes akvárium lenne (nincs benne növény) és a barna alga így is maradt. Aztán azt olvastam, hogy a a túl magas foszfát tartalom is okozhat barna algát. Vettem foszfátmentesítőt. Semmi. Az algagátlók sem használtak. Egyedül a JBL Algol vált be, az tényleg késlelteti a kialakulását, de nem szabadít meg tőle teljesen. Arra szerintem csak Aladdin lámpásának szelleme lenne képes. Zöld algám, fonál algám viszont nincs, és ez jó, mert állítólag a barna alga nem jelez túl nagy problémát az akváriumban, tehát a rendszer alapvetően okés. Marad a mechanikus eltávolítás + egy kevés Algol.
2019. febr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!