Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neonhalas akvárium?

Neonhalas akvárium?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy olyan akváriumot amibe csak neonhalakat tartanék.Elolvastam már egy csomó cikket a neten, de amellett még megkérdezem itt is.Nem csak sima csapvízbe kell tartani, de akkor hogyan csináljam meg nekik? Mit kell bele rakni a vízbe? Tudom hogy dús növényzet, meg tágas úszótér.Fagyasztott kaja, néha lemezes.Azt írják hogy nem muszáj világítást berakni nekik, de sztem én a növényekhez veszek, vagy elég az ha a nappali legvilágosabb pontjában van?Meg hogyan csináljam majd a talajporszívózást? Minden HASZNOS választ szivesen fogadok.

2013. júl. 25. 16:35
1 2 3
 11/29 Pendulum92 ***** válasza:

A csersav miatt lenne teaszínű, de az a sima növényekből nem jön. De például a vasfából jön.


Armatúrákhoz nem értek, de majd valaki linkel neked egy jót.


75 literért meg nem fog mindenki megdícsérni, 90 litert szoktak minimum ajánlani, mert elég aktív úszók. De ha mindenáron neonhalat szeretnél, szerintem még ez belefér neccesen.

2013. júl. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Bőven jó az a 75 literes, Amíg nincs jobb, told oda az íróasztallámpát, de ha sima égő, vagy halogén, akkor ne túl közel mert szétcsattanhat ha lefröcskölik.
2013. júl. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
oké, köszi. Majd ha lehetőségem lesz beszerzek egy nagyobb akváriumot, én olyan 100 literesre gondoltam, tetővel meg világítással.De akkor biztos hogy jó nekik az íróasztali lámpa? :$
2013. júl. 25. 18:36
 14/29 Pendulum92 ***** válasza:
Egy kis ideig igen, de gondolom nem daylight izzó van benne. A hagyományos, melegfehér fényű izzók nem túl jók a célra.
2013. júl. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 izomszörp ***** válasza:

Vasfa megszínezi a vizet.

De tehetsz bele Black water aqutant is.

Huminsavat tartalmaz és ez jó a halak immunrendszerének.

Használtam én is,nagyon jól mutatnának a halaid a sötétebb vízben!

2013. júl. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 Pendulum92 ***** válasza:
Igen, ha elég sötét a víz, csak kis világító csíkokat fogsz látni, baromi jól néz ki.
2013. júl. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Átmenetileg tökmindegy mit tol fölé, csak világítson.
2013. júl. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Neked lehet, hogy baromi jól néz ki, de másnak nem biztos.
2013. júl. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 Pendulum92 ***** válasza:

nem azt írtam, hogy nem lehet látni a halat, hanem annyira, hogy kiemelje a csíkot. Olyan természetesen néz ki úgy.


[link]

2013. júl. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 izomszörp ***** válasza:

18-as!

Nem azt mondtam hogy éjszakát kell csinálni az akváriumból!

Csak arra próbáltam a kérdezőnek választ adni hogy a kicsit sötétebb víz lehet hogy jobban feldobná az akváriumát!

2013. júl. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!