Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bazaltlelőhelyek akváriumba?

Gas72 kérdése:

Bazaltlelőhelyek akváriumba?

Figyelt kérdés
Néztem boltban bazaltot az akváriumba, de a horribilis árak elvették tőlük a kedvemet. Megpróbálnék terepen gyűjteni. Hol tudnék jó minőségű bazaltot gyűjteni? Lehetőleg Budaörshöz közel. Ha nincs ilyen, akkor remélem a Mátra megfelel kövek szempontjából :)

2013. júl. 24. 22:01
 1/8 Pendulum92 ***** válasza:

A mátrába andezitet fogsz találni, mivel abból épül fel a hegység. A Budai-hegység meg tudtommal mészkő és dolomit.



Amúgy ilyen kőárusnál szerintem olcsó. Én a Tisza-parton szedtem ingyen andezitet :D

2013. júl. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kifogytam az akváriumokra tervezett pénzalapból. Legjobb lenne ingyen gyűjteni. A Mátra is jó. Andezit is jó akváriumba? Garnéláknak?
2013. júl. 24. 23:18
 3/8 anonim ***** válasza:
sínek töltése alatt nem tudom hogy bazalt van-e vagy andezit.. de az a kó nem rossz csak nagyon sokat kell áztatni,mert nem éppen tiszták ugyebár a vonatok miatt,de ha bemész ilyen építészeti telepekre,ott is olcsón kapsz,zúzott bazaltot
2013. júl. 25. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 YourDestiny ***** válasza:

Akváriumban nem hiszem, hogy találsz bazaltlelőhelyet. Inkább a természetben.


Viccet félre téve, én azt javaslom, ugorj be egy kertészetbe. Fillérekért veszel annyit, amit haza se bírsz cipelni.

2013. júl. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ok kösz a válaszokat
2013. júl. 25. 11:02
 6/8 YourDestiny ***** válasza:
Mellesleg én a sínek közeléből hozott követ nem tenném akváriumba. Azt hiába áztatod. Túl szennyezett.
2013. júl. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Pendulum92 ***** válasza:
Andezit is tökéletes.
2013. júl. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én az iszkaszentgyörgyi dolomit bányából hoztam el pár száz kg dolomitot, mázsáját 300 ft körül adták. Személyautóval behajtasz, pakolsz, kifelé mázsálják az autót, fizetsz. Budapesttől kb 60 km.
2013. nov. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!