Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyek a legigénytelenebb...

Ricsikee1997 kérdése:

Melyek a legigénytelenebb növények akváriumba?

Figyelt kérdés
Azt hallottam a vallisneria meg a vizikely.... igaz ez? meg a vizipáfrány...
2013. júl. 26. 01:17
 1/4 anonim ***** válasza:

nem.


anubiasok, gömbalga, jávai moha

2013. júl. 26. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha nincs semmi lámpád, akkor anubias bartei és gömbmoha.


Nekem egy adag gömbmoha be van dobva egy vödörbe, fürdőszobában a mosdó alá, legalább egy éve, de zöld még mindig. Néha megnézem mikor lepárolog róla a víz, kiveszem, leöblítem, aztán öntök rá új vizet. De egy barna folt nincs rajta. A gömbmoha jobban szereti ha nem kap fényt, mert ahol rendesen világítottam ott megsárgult a külső fele. De itt nem. Itt tök szép marad.


Egy nagy levelű anubias barterim pedig volt fél évig a szekrényben. Nem nőtt semmit, mert fényt nem kapott, csak kb annyit ami a szoba csillárjából besütött neki, tehát kb nulla fényt, de mintha műnövény lett volna, úgy elvolt változatlanul. Ugyanolyan marat, mint előszőr volt, amikor odatettem.



Cryptocoryne nevillii növényem is volt, de az inkább csak árnyékos helyen, nem ennyire tök sötétben. Azt szerette ha egy panzi aquaplantot nyomok 1-2 havonta a gyökeréhez, de ezt csak akkor csináltam, ha már sárgulni kezdett 1-2 szélső levele, és ettől elmúlt a sárgulás, tehát neki valami kis tápra azért volt szüksége néha.



Anubias nana növényeket duplikáltam, elvágtam a tövénél 6 felé és lett 6 kis bokor, de lassan nőtt. Ezt ilyen kis árnyékos helyen tartottam szintén, gyenge lámpa alatt, de volt általában mellette törpeszívóharcsa, hogyha barna alga keletkezett volna a levelén azt a halak lenyalták róla. Teljes sötétségen ez a növény már nem marad meg, bekunkorodnak a levelei, de a túl sok fény sem jó, mert akkor ha zöldalgás lesz, azt nem eszi le róla senki és lekaparni sem lehet róla, mert attól sérülnek a levelei. A barna alga nem árt neki, az lehet :)

2013. júl. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálam is van valami vizikehely, és brutál nagy túlélő. Már vagy húsz éve megvan ez a növény, igaz a pontos fajtáját nem tudom. Kevés fénnyel is elvan, nulla tápozással. Néha jobban elterjed, olyankor felét kidobálom, néha lassabban nő.
2013. júl. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

hát ha kidobálod a vizkelyhet akkor inkább add nekem :D nem tom merre laksz egyébként csak ezt priviben írd meg lécci...


Halble :) te mindig meg tudsz lepni... :-D vödörben is nő?? nekem biszti hogy megpurcant vona én vettem tavaj jávai mohát 1 kisebb gombóckát már 8 gömb van :D ez szeret nálam ... van még egy növényem nem tom mi a neve inerneten sem találok hasonlót..... de úgy nő mint a paraj :D 2 hete gallyrament a világításom de ezek bírják is majd sürgetem a szerelőt.... hogy haladhatna..... a talajom az gyöngykavics 1-2mm esek abba is jól meglennének az említett nővények?

2013. júl. 26. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!