Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új akvárium? Hogyan tovább?

Új akvárium? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Vettem egy 112 literes aksit, eheim 2010 szűrő+ 2x24W világítás. Az akvárium vize kissé fehéres, de tisztul lassan (kereskedésben azt mondták, hogy ez normális. (a követ 4x átmostam vízben. Tettem bele vízelőkészítőt,benne vannak a növények, megy a szűrő és a világitás is. A szűrő 2. napja folyamatosan. Hogyan tovább? Tegyek az akváriumba halkaját, hogy beinduljon a dolog? vagy elég a vízkezelő? semmiféle illata nincs még a víznek, ez baj?

2013. júl. 28. 18:51
 1/8 Pendulum92 ***** válasza:
Néhány naponta szórj be pár szem halkaját. Amúgy az Eheim 2010 elég vékony ekkora akváriumhoz, én vennék hozzá külsőt, vagy óvatosan telepítenék.
2013. júl. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jah, és a szűrőt ki szabad mosnom? Természetesen külön akváriumvízben
2013. júl. 28. 18:54
 3/8 A kérdező kommentje:
Óvatosan lesz telepítve, egy másik akváriumból lesz áthozva a hal. 2 páncélos harcsa meg 2 anci.Egyenlőre ennyi, ezt terveztem hogy 2-t rakok bele először, majd később, egy hét mulva 2 anci
2013. júl. 28. 18:56
 4/8 YourDestiny ***** válasza:
Halkajával meg kéne szórni kicsit. A szűrőt ne mosd ki. Miért tennéd? Hisz arra vársz, hogy "beérjen".
2013. júl. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Pendulum92 ***** válasza:

Ahogy YourDestiny írta, ne mosd ki.


A páncélosok rajhalak, kéne még melléjük 4-5. A felső szintbe meg mehetne egy 10 nanohal, vagy egy 6-os 4-5 cm-es rajhal. Ennyit még talán elbír a szűrőd.

2013. júl. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
(egyébként karcsú lesz a szűrő)
2013. júl. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 izomszörp ***** válasza:

Szűrő tényleg karcsú lesz!

Akvárium bejáratási ideje 3 hét.

Szűrőbaciknak ennyi idő kell.

2013. júl. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Már rájötem, hogy a vízelőkészítőtől olyan fehéres-opálos. Ez remélem majd kitisztul idővel?!

Rámmaradt egy vitorláshal, amit anno a kereskedő eladott nekem, hogy jó lesz a kisebb akváriumba is... Mit tudok kezdeni? Az ancik, szeretnék még harcsát, 2+2-t és egy vitorlás. mi tehető melléjük?

2013. júl. 29. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!