Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Alacsony fényigényű akváriumi...

Alacsony fényigényű akváriumi halat keresek?

Figyelt kérdés

2013. júl. 30. 20:04
1 2
 1/15 Pendulum92 ***** válasza:
Nem növényt inkább?
2013. júl. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A törpe sügerek és a neonhal nem annyira szereti a fényt, illetve a verőfényes napsütést nem szeretik, ezért jó nekik ha vannak úszó növények a víz tetején, amik árnyékolnak, és sötét aljzat, ami még biztonságérzetet ad.


Az anristus pedig éjszakai állat, szerintem neki mindegy hogy süt e a nap, nappal úgyis elbújik, de persze azért nem árt ha tudja mikor van nappal, hogy tudja mikor kell elbújni.


Brakkvizi halak közül pedig a Gymnothorax tile - muréna is jól bírja a sötétet, a látása nem jó, inkább a szaglására hagyatkozik, de ha felkapcsolom a villanyt, azért mégiscsak hamarabb megtalálja a kaját, lehet pont azért mert alapból rossz a szeme és sötétben nem lát jól :)

2013. júl. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Még a vaklazac jutott eszembe :) Annak ugye teljesen mindegy, nem lát semmit, sehogy.
2013. júl. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

lakásba építek akvapóniás rendszert fűszer/gyógynövény termesztésre, már készen van a rendszer, víz beállítva, most a lehető legalacsonyabb igényű, halat keresem ami telekakílja nekem:) amúgy az akvárium 112literes, de az egész rendszerben valamivel több mint 200 liter víz kering.

amúgy nem egy sötét szobáról van szó, csak nem akarok külön akváriumi világítást mert engem idegesít..

2013. júl. 30. 21:20
 5/15 Platypus ***** válasza:
200 literbe nem lehet ehető halat rakni, túl kicsi. Ha nincs világítás, akkor nézegetni sem lehet. A trágyázás szempontjából meg fölösleges a hal, ha a haltápot csak beszórod és a bacik bontják le, az ugyanúgy trágya a növényeknek.
2013. júl. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Pendulum92 ***** válasza:
Szerintem akkor már egyszerűbb simán dísznövény tápsót használni.
2013. júl. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
nem akarok ehető halat, díszhalat keresek, mivel a szobámról van szó, hangulatosabb a díszhal, mint egy vízzel teli üvegkád amibe tápsót szórok...
2013. júl. 30. 22:35
 8/15 anonim ***** válasza:

a vaklazac jó ötlet, más halaknak azért kell egy minimális fény.

vagy tarthatsz axolotl-t is, bár az nem hal, de annak sem muszáj világítás, de kakil neked.

2013. júl. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Pendulum92 ***** válasza:
Világítás nélkül nem fogod látni a halat. Semmi esztétikai élémnyt nem fog nyújtani neked úgy.
2013. júl. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
előttem már írták de ezért én is leírom :) hogy vmenyi kell ha halat akarsz beletenni még ha vaklazac is kell mert akkor nem látod ha nem látod akkor mind1 hogy növénytápsó vagy hal amit nem is látsz benne :)
2013. júl. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!