Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet ilyet? JBL után Sera?

Lehet ilyet? JBL után Sera?

Figyelt kérdés
3 napja használok JBL Ph minust, de sokat nem segített, hogy 7,8-ról levigyem a Ph-t 7-re. Viszont van Sera Ph Minusom, ami, úgy tudom hatékonyabb. Most így használhatom a Serát, miután 3 napig JBL-t használtam vagy még próbáljam a JBL-t?
2013. aug. 1. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Vegyél egy flakon ioncserélt vizt a tescóban, az 5-ös, vagy 5.5-ös ph szokott lenni, öntsd a vizedhez, az garantáltan nem fog változni soha. Stabilan úgy marad.
2013. aug. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
vizt > vizet
2013. aug. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Attól semleges körüli lesz a ph?
2013. aug. 1. 16:21
 4/8 Pendulum92 ***** válasza:
Sósav vagy ioncserélt víz. Amúgy az ioncserélt víz elvileg 7-es pH-jú pont. Én is 5 körülinek mértem a csepegtetőssel, de laborban, rendes pH mérő elektóddal 7-et mutatott.
2013. aug. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát minél több ioncseréltet öntesz bele, annál kevesebb lesz a ph


Ha a csapvized ph 8, az oncserélt meg ph 5, akkor

fele csapvíz + fele ioncserélt, az olyan 6.5 lesz


Ha több a csapvíz, akkor följebb megy, de fogj egy poharat, kísérletezd benne ki az arányt.

Aztán nagyban is bekevered úgy.


Lehet, hogy az akvárium negyedét kéne megtölteni ioncserélt vízzel, és akkor lenne pont 7, hát ki kell próbálni.

2013. aug. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én digitális ph mérővel mértem egyik flakonban 5-öt, a másikban 5.5-öt. Az állott csapvízre 8 körülit mértem.

A gyógyszertári desztillált vízre ph 7-et. A Coca-colára 3-mat és egy ásványvízre 5-öt, ami buborékos volt, de csak addig amíg ki nem szállt belőle a bubi.

2013. aug. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor ioncserélt víz lesz. Köszi a válaszokat (zöld kéz :D )
2013. aug. 1. 19:00
 8/8 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem ez a pH mínusz-plusz dolgok mind baromság. Nem jó semmire, legfeljebb a tesztet veri át. Csak panasz van ezekre.
2013. aug. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!