Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy lovam aki ménesben...

Van egy lovam aki ménesben volt tartva, de kezelhető meg minden és félek hogy más lovak után elkezd futkározni mert egyszer csinált már ilyet, sőt "enyhén" bakol is és már egyedül van nálunk. Vagyis a kecskékkel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 12:20
 1/5 Falun ***** válasza:
100%

foglalkozz vele sokat, nem pont egyből lovaglásra gondolok, hanem séta, szeretgetés.. édesgesd magadhoz.

most már te vagy neki és nincsenek ott a "lótársai"

előtt utóbb tudja hogy ha te megjelensz akkor az jó, mert lesz társasága és szeretgetést is kap.

2011. júl. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyedül van akkor te vagy az ő "ménese"

rengeteget kell ilyenkor foglalkozni vele ahogy a lótársai is tennék :) (ne csak lovaglásra gondolj!)

2011. júl. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sokszor simogatom és egy héten min. 1szer kiviszem sétálni hogy legeljen,de akkor ez a baj?Mert többször kéne babusgatnom, hogy ne legyen hülye más lovak kőzelében?
2011. júl. 9. 08:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Heti egy az nagyon kevés. Igazából minden nap kéne.


Nekem is volt egykén lovam, én max heti 1-2 napot hagytam ki, olyankor csak a szükséges dolgokat csináltam.


Én sokat kijártam vele sétálni, úgy hogy csak vezettem, sőt egyre gyakoribb volt ez, és lovagolni ritkábban tudtam (heti 1). De mindig foglalkoztam vele. Legelést is meg tudtam oldani, szóval azzal lekötötte magát.


De ha lovat látott, akkor eleinte mindig elkezdett vágtázni, bakolni, utóbbi időben már nem, de láttam rajta, hogy nagyon figyelte és odament volna.


Éppen ezért, amint lett rá lehetőségem, én visszavittem ménesben és tökre kiegyensúlyozott lett.


Esetleg valamilyen minipónit is vehetnél mellé társnak.

2011. júl. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
3 lovam van abból egy póni:)Kőszi hogy segítettél:)
2011. júl. 10. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!