Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora világítás kéne?

Ricsikee1997 kérdése:

Mekkora világítás kéne?

Figyelt kérdés
Van 120literes akim ami 30-40cm magas hány watt világítás kéne hogy a növények jól érezzék magukat? Közepes fényigény lenne a jó.
2013. aug. 3. 08:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy ilyen 2x29 Watt, de ennek annyi a hátránya, hogy nem tudod kapcsolgatni a neonokat külön:

[link]


Vagy


Egy 2x24 Wattos T5, plusz egy 26 Wattos csiptetős lámpa, így ezeket tudod kapcsolgatni külön, algásodástól, illetve növény mennyiségtől függően.

[link]

[link]



Vagy 3db 26 Wattos lámpó, akkor ugye mind a hármat kapcsolgathatod tetszés szerint föl-le.

[link]

Én ilyeneket vettem, mert ezeket bármelyik akváriumra tudom használni, és a növények szépen nőnek alatta. Aztán 1-2 év mulva ha kiég az izzó, a tungsramba olcsó hozzá másik izzó, pl ez:

[link]

2013. aug. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2x29 Watt --> ezt elírtam, 2x39 Wattot akartam írni
2013. aug. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De azt is megcsinálhatod, hogyha nem raksz mindenhova növényt, csak mondjuk a bal sarokba, akkor az izzót a növény fölé teszed, úgy elég 1db csiptetős lámpa is neki.
2013. aug. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
fél watt literenként.
2013. aug. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!