Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez igy jo 240 l-es akvariumban...

Ez igy jo 240 l-es akvariumban? CSAK KERDEM NINCS ILYENEM!

Figyelt kérdés

6 db platti

1 db gyöngy gurami

6 db ekfoltos razbora

2 db ramirezi

3 db anci

1 db törpe tarisznyarak

10 db guppi

10 db molly



2013. júl. 27. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:

törpe tarisznyarák és mollik nélkül igen.


bár nem tudom a ramirezi hogy viselkedik más halakkal, lehet, hogy az baj.

2013. júl. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem jó!


3 féle elevenszülőt betenni öngyilkosság, ráadásul ilyen brutál nagy kezdő létszámmal óriási meggondolatlanság, nem sokáig húzná ez a rendszer. Elevenszülőből 1fajta is bőven elég, amúgy is egy össze-vissza saláta ez az összeállítás.


6 ékfoltos édes kevés, nagyon igénylik a csapatot, 240 literben elvész egy 6-os csapat. Inkább 16.


Törpe tarisznyarák pedig akvaterráriumban tartandó, nem lehet sima akváriumban tartani, akárki akármit is próbál hazudozni.

2013. júl. 28. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A molly és a törpetarisznya enyhén sós brakkvízben él.

A black molly, meg nem tudom mi van még itt nekem, valami tarkabarka molly a 2 deci sót is lazán kibírja 10 literenként.


A guppi és a platti nem szereti a sót, de 20 literenként 1 kiskanál sót még kibír, ha muszáj neki, viszont a guppik szoknyáját a törpetarisznya rojtosra csipkedi, tehát ez nem egy jó párosítás.


Az ékfoltos, a ramirezi, a gyöngy gurámi és az anci a lágyabb vizet kedvelik, és ha a csapvized 20 Nk körül van abban nem élnek meg egy évig. Sózva meg szerintem azonnal meg is halnak.

2013. júl. 28. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát igen, erre akartam kitérni, hogy egy össze-vissza saláta, túl eltérőek az igények.

Ezt akárhonnan nézem, nem működik.

2013. júl. 28. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként ettől függetlenül, pl anci és blackmolly volt barátom nővérének egy akváriumban és én asszem hogy ő nem sózta a vizüket, de nemtudom, viszont érdekes módon ott még szaporodott is egy ideig mindkettő, amíg el nem romlott a fűtő és a mollik meg nem fáztak. Azok utána fehérek lettek aztán kampec.
2013. júl. 28. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
aki azt írta hogy nem jó a törpe tarisznyának az aksi szerintem butaságot írt mert nálam egy 17l es akvárium ban (társas) van egy törpe tarisznyarákom már 2 éve :) mellete 2 zebra dánio és 10 neon megfelelő kialakítással nyugodtan tarthatod a rákot akvárium ban is persze néz utána hogy mi kell neki :)
2014. febr. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!