Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zöld-alga mit csináljak?

Zöld-alga mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kb 1 hónapja festettük a szobát és az akváriumot el kellett hoznunk a helyéről én figyelmetlen voltam és egy ablak elé tettem átmenetileg 2 napig volt ott és a reggeli órákban rá sütött a nap, ezért megjelent kis pöttyökben zöld alga. Természetesen azonnal eltelepítettem egy napfénytől védett helyre de már késő volt kb 1 hónapja még mindig az üvegen látok pöttyöket, szinte levakarhatatlan össze is sikerült karcolnom mágneses algakaparóval az üveget (senki ne vegyen olyat nem sokat ér a karcolás okozáson kívül)Eddig ott tartok hogy 1 órával kevesebbet világítok már nem terjed csak ott ahol voltak maradtak is. Mit tegyek sötétkúra vagy hagyjam ahogy van majd eltűnik?

50l akvárium 11W 7200K sügeres.


2013. aug. 9. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:

ja, szerintem sötétkúrázhatnál.

semmivel se lehet tényleg lekaparni? bankkártyával se? vagy mosogatószivacs dörzsis oldala?

2013. aug. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Veszel a 100 Ft-os boltban egy sniccert, kiszeded a pengéjét és azzal laposan le tudod vakarni.
2013. aug. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt tudom, hogy a zöld pontalgát a fény okozza (meg talán a foszfát is befolyásolja) de a nagy meleg miatt nem lehet?

Nálam egyáltalán nem éri közvetlen fény, sőt, kifejezetten sötét helyen van, mégis van némi zöld pontalga.

2013. aug. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó nem hiszem hogy a meleg miatt lenne eddig is volt meleg és ez előtt nem jelentkezett inkább némi barna alga volt, de az könnyen eltávolítható. Minden esetre közre játszhatott a meleg is. de inkább a hely változás volt az okozó én úgy gondolom. Minden esetre lekaparom aztán ha vissza jön akkor egy új kérdésben lehet majd ki okosítani.

2013. aug. 10. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!